بررسی تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا

به گزارش فست فود باز محققان اعتقاد دارند که داروهای گیاهی می تواند در شیوه های درمانی فشار خون بالا در آینده به کار گرفته شوند.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بشر از هزاران سال پیش از داروهای گیاهی بهره برده است. محققان همواره به دنبال روش های درمانی جایگزین بهتری هستند که آنان را بر آن داشته تا در مورد تاثیرات بعضی از این گیاهان بازبینی کنند.

در بررسی اخیر به مطالعه روی گیاهانی پرداخته شد که افراد به تاثیر آنها در درمان فشار خون بالا باور دارند. باآنکه رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی می تواند در کنترل فشار خون موثر باشد در بعضی از موارد مصرف دارو ضروری می باشد.

داروهای کاهنده فشار خون در بعضی از افراد اثربخشی لازم را دارد و می تواند با عوارض جانبی ناخوشایندی همراه باشد بنابراین محققان به دنبال راهکارهای جدید برای مقابله با بیماری فشار خون بالا هستند.

گروهی از محققان آمریکایی به بررسی گروهی از گیاهان پرداختند که از سال ها قبل بعنوان درمانی برای فشار خون کاربرد داشته اند. آنان طیف گسترده ای از گیاهان همچون اسطوخودوس، عصاره دانه رازیانه، آویشن و بابونه را مورد بررسی قرار دادند.

این محققان در بررسی های خود مشخصه زیست فعالی را در تمامی عصاره های این گیاهان پیدا کردند. این مشخصه می تواند توضیح دهد چرا بعضی از گیاهان خاصیت کاهنده فشار خون دارند.

به گفته محققان این گیاهان کانال پتاسیم معروف به KCNQ5 را فعال می کنند. این کانال پتاسیم در عضلات صاف عروقی وجود دارد. زمانی که عضلات صاف عروقی منقبض می شوند فشار خون افزوده می شود و هنگامی که این عضلات آرام باشند فشار خون کاسته می شود.

فعال شدن KCNQ5 به آرام سازی این ماهیچه ها کمک می نماید. به قول محققان این شرایط می تواند توضیح دهد چرا بعضی از گیاهان دارویی فشار خون را پایین می آورند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان همینطور بررسی هایی روی انواع دیگری از گیاهان انجام دادند که بعنوان عامل کاهنده فشار خون شناخته شده نیستند. به قول آنان این گیاهان در فعال سازی KCNQ5 نقشی نداشتند.