اثر ورزش سنگین بر بدن

نتایج یک تحقیق نشان می دهد فعالیت جسمی شدید با افزایش احتمال ابتلا به ˮاسکلروز جانبی آمیوتروفیکˮ (ALS) مرتبط می باشد.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، مرتب ورزش کردن یکی از بهترین کارهایی است که می توان برای بدن انجام داد هر چند می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری ALS را افزایش دهد.

"اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" که بیماری استیون هاوکینگ، فیزیکدان برجسته و فقید بود، بیماری نورون های حرکتی است که اطلاعات دقیقی در مورد علت این بیماری کشنده وجود ندارد هر چند فعالیت های جسمی شدید می تواند فاکتور خطرزایی در بروز این بیماری باشد که باید از آن آگاه بود.

متخصصان هلندی اظهار داشتند: در این بررسی یک رابطه طولی مشاهده کردیم به این مفهوم که این خطر با افزایش سطح فعالیت های جسمی، بیشتر می گردد.

متخصصان به منظور ارزیابی رابطه بین فعالیت جسمی و بیماری ALS به بررسی سبک زندگی بیش از ۱۵۰۰ فرد بزرگسال مبتلا به این بیماری در ایرلند، ایتالیا و هلند پرداختند.

این اطلاعات شامل میزان فعالیت جسمی، جنسیت، سابقه کاری، مصرف مواد الکلی و استعمال سیگار می گردد. پاسخ های این افراد با اطلاعات یک گروه سالم دیگر مقایسه شد.

به گزارش ساینس الرت، متخصصان هلندی بعد از در نظر گرفتن تمامی فاکتورها مشاهده نمودند سطح فعالیت جسمی فاکتور خطر زای حائز اهمیتی است که بر احتمال ابتلای فرد به بیماری ALS تاثیر می گذارد.