معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت: بیمه ها، خدمات سلامت روان را پوشش دهند

فست فود باز: معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، با انتقاد از پوشش بیمه ای خدمات روانپزشکی، اظهار نمود: انتظار می رود، سازمان های بیمه گر از خدمات سلامت روان حمایت بیشتری کنند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، علی اسدی در این باره اضافه کرد: انتظار می رود پوشش بیمه ها از خدمات روانپزشکی نه تنها در بخش دولتی، بلکه در بخش خصوصی هم صورت گیرد، تا هم خدمات سرپایی و هم خدمات بستری در تمام مراکز مورد حمایت قرار گیرد، همینطور بیمه های تکمیلی هم باید در مقوله پوشش خدمات سلامت روان ورود پیدا کنند.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت بر ارتقای سطح سواد سلامت روان مردم تصریح کرد و اظهار داشت: این مورد به نوبه خود می تواند زمینه ساز خیلی از مشکلات باشد.

وی ادامه داد: اگر آگاهی مردم درمورد بیماری ها و اختلالات روانپزشکی افزایش پیدا کند، دو فایده درپی خواهد داشت، یکی اینکه مردم نسبت به مشکل خود آگاهی پیدا می کنند و برای مرتفع ساختن آن به درمانگر رجوع می کنند، که همین مبحث می تواند در کیفیت زندگی فرد تاثیر مثبت گذاشته و به تبع آن کارکرد مردم در جامعه را بهبود ببخشد، و از سویی تشخیص زودتر، مداخله درمانی زودرس را به دنبال دارد و از عوارض بیماری جلوگیری می کند.

اسدی، انگ زدایی از بیماری ها و اختلالات روانپزشکی را دومین تاثیر افزایش سطح سواد سلامت روان مردم تلقی کرد و اظهارداشت: چنانچه درک صحیحی از بیماری ها و اختلالات روان در مردم تولید شود، با این دسته از بیماران بهتر برخورد می کنند و بیماری های روانپزشکی انگ و ناپسند تلقی نمی گردد.
براساس گزارش وبدا، وی به عملکرد رسانه های جمعی درمورد فرهنگسازی در جهت سلامت روان اشاره نمود و اظهار داشت: رسانه های جمعی و تصویری کمتر به موضوعات سلامت روان میپردازند و از آنجا امروزه فضای مجازی با اقبال خوبی از جانب مردم روبرو است، ازاین رو رسانه در این مقوله اثرگذار است