محققان کانادایی هشدار می دهند؛ مضرات آرسنیک موجود در برنج را بشناسید

فست فود باز: به قول محققان، وجود ماده شیمیایی آرسنیک در برنج بسیار برای سلامت خطرناک است.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، محققان عنوان می کنند تهدید ناشی از آرسنیک موجود در برنج به سرعت مسموم کننده نیست، اما مصرف بلندمدت این نوع برنج می تواند خطر مبتلا شدن به سرطان های مثانه، ریه و پوست، بیماری قلبی و دیابت را افزایش دهد. در بانوان آبستن مسمومیت با آرسنیک می تواند سبب سقط جنین یا کاهش وزن نوزاد گردد. تماس با آرسنیک در دوران جنینی سبب اختلالات سیستم ایمنی و اختلال در تکامل مغز در نوزاد می گردد.
آرسنیک به طورطبیعی در خاک و آب وجود دارد چراکه پوسته زمین حاوی این ماده شیمیایی است، اما ممکن است به دنبال استفاده از برخی آفت کش ها و کودها هم تجمع یابند.
برنج سریع تر از هر گیاه دیگری آرسنیک را جذب می کند. برنج قهوه ای دارای بالاترین میزان آرسنیک است چراکه این ماده شیمیایی در لایه خارجی سالم آن تجمع می یابد و با جداشدن این لایه برنج سفید حاصل می گردد.
محققان با آزمایشات مختلف دریافته اند که میزان آرسنیک بر مبنای نوع برنج و محل کاشت آن متفاوت می باشد.
دانشمندان اخطار می دهند که آزمایش های اخیر آنها نشان داده است در یک روش معمول پخت و پز برنج که برنج را در یک ظرف با آب بجوشانیم تا بخارپز شود در تمام کسانی که برنج را به این روش مصرف کرده اند آثار وجود سم آرسنیک دیده شده است.
به گفته «اندی مهارگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کوئین کانادا، «در حالی که به صورت کلی اعتقاد عمومی بر این است که آرسنیک با آب پز کردن برنج از بین می رود اما باید بگوییم که این سم فقط زمانی از بین می رود که برنج به مدت یک شب خیسانده شود.»
وی در ادامه می گوید: «ما برای سنجش میزان آرسنیک در برنج، برای پختن برنج از ۳ روش استفاده کردیم؛ در روش اول، نسبت دو بخش آب به یک بخش برنج را به کار بردیم که همان روش معمول پختن برنج توسط عموم است، سپس از نسبت ۵ قسمت آب و یک قسمت برنج استفاده کردیم و در نهایت برنج را یک شب خیساندیم.»
نتایج نشان داد میزان آرسنیک باقیمانده در روش اول ۸۰ درصد و در روش دوم نصف و در روش آخر تقریباً به صفر رسیده بود.
از اینرو محققان عنوان می کنند امن ترین روش پختن برنج آن است که برنج را پیش از پختن از شب قبل بخیسانید.