پاپی زاده: چرا با افزایش تورم، نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی افزایش نمی یابد؟

فست فود باز: یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، اظهار داشت: این چه سیاست یک با و دو هوایی است که قیمت خودروهای بی کیفیت تحت تاثیر لابی خودروسازان و اعلام وزارت صنایع افزوده می شود اما با وجود تورم افسارگسیخته قیمت محصولات کشاورزی هیچ افزایشی نمی یابد؟

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، عباس پاپی زاده در نطق میان دستور جلسه علنی امروز، بیان کرد: شهرستان دزفول زادگاه عرفای بزرگی بوده است و نخستین دانشگاه بین المللی جهان در ۱۷۰۰ سال پیش در آن تاسیس شده است. پس از پیگیری های فراوان دانشگاه جندی شاپور بعنوان نخستین و قدیمی ترین دانشگاه علمی جهان در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. از این پس به جای دانشگاه آکسفورد، دانشگاه جندی شاپور دزفول نخستین دانشگاه علمی جهان شناخته می شود. این دستاورد علمی را به مردم کشورمان تبریک می گوییم.

وی در ادامه اظهار داشت: با وجود عقب افتادگی زیرساختی چندین دهه گذشته در دزفول، امروز شهرستان دزفول با سرعت بالایی در حال حرکت به سمت پیشرفت است و با احداث کارخانه فولاد و صنایع جانبی و احداث کارخانه چغندرقند در حال تبدیل شدن به قطب صنعتی شمال خوزستان است. بعد از پیگیری های فراوان در شش سال گذشته، هشت بیمارستان جدید در دزفول شروع به احداث شده است.

نماینده مردم دزفول در مجلس ادامه داد: ضمن تقدیر از وزیر بهداشت و درمان از ایشان می خواهم با قید فوریت نسبت به تامین و جذب نیروی انسانی برای بیمارستان های جدیدالتاسیس دزفول اقدام نماید تا شاهد جهش در زیرساخت های بهداشت و درمان دزفول باشیم و زمینه اشتغال برای جوانان دزفول را فراهم نمایند.

پاپی زاده ادامه داد: در شش سال اخیر اقدامات بزرگی جهت جبران عقب افتادگی در حوزه راه و جاده دزفول انجام شده است اما با این حال اقدامات پرارزش رفع کامل محرومیت بعضی از مناطق دزفول هنوز صورت نگرفته و نیازمند همت جدی دولت می باشد. بخش مرکزی دزفول با داشتن پنج شهر بزرگ همچنان از داشتن راه ها و جاده های استاندارد محروم است. از وزیر راه و شهرسازی انتظار داریم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: بافت تمدنی و قدیمی دزفول از سرمایه های عظیم ملی است که به علت سهل انگاری سازمان میراث فرهنگی به بلای بزرگ برای ساکنین محل تبدیل گشته است. امنیت جانی مردم در مناطق محروم به علت ریزش بناهای قدیمی به خطر افتاده است. از رییس سازمان میراث فرهنگی کشور می خواهم هر چه زودتر نسبت به تعیین تکلیف بافت قدیمی و بازسازی آن اقدام نماید.

پاپی زاده بیان کرد: آیا معلمین کشور که نظام تعلیم و تربیت کشور حاصل زحمات این افراد است باید همچنان درگیر مشکلات رفاهی و مالی باشد؟ وزیر آموزش و پرورش بیمه تکمیلی فرهنگیان چه معادله پیچیده ای است که وزارت آموزش و پرورش از عهده آن بر نمی آید. چرا جهت تعیین تکلیف وضعیت معلمین حق التدریس و رتبه بندی آنها اقدامی صورت نمی گیرد.

وی اظهار داشت: آقای رییس جمهور این چه سیاست یک بام و دو هوایی است که قیمت خودروهای بی کیفیت تحت تاثیر لابی خودروسازان و اعلام وزارت صنایع افزوده می شود اما با وجود تورم افسارگسیخته قیمت محصولات کشاورزی هیچ افزایشی نمی یابد و در مقابل زیان کشاورزان هیچ کس پاسخگو نیست. با عنایت به گرانی های اخیر و فشار مضاعف بر اقشار کم درآمد جامعه از رییس جمهور انتظار داریم جهت افزایش حقوق کارمندان، معلمین و پرستاران و کارگران اقدام اساسی انجام دهند.

پاپی زاده در ادامه اظهار داشت: انتقال آب از سرشاخه های دز و کارون عامل خشک شدن تالاب ها و منشاء ریزگردهاست و بعنوان یکی از اقدامات زیان بار وزارت نیرو در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد. از رییس جمهور می خواهم با صدور دستور عاجل هرگونه دستور غیرکارشناسی در مورد انتقال آب را ممنوع کنند.

وی در انتها اظهار داشت: کسانی که دل به وعده های خیالی آمریکا و انگلیس سپرده اند یقینا منفور ملت و تاریخ خواهند شد. رییس جمهور آمریکا هم بداند ملت متمدن ایران پشت سر مقام رهبری و در کنار یکدیگر آماده دادن پاسخ دندان شکن به دشمنان هستند و اجازه نمی دهند که آمریکا با تولید اختلاف در داخل کشور از آب گل آلود برجام ماهی بگیرد.