یافته محققان استرالیایی؛ تاثیر روغن ماهی در محافظت از قلب نوزادان

فست فود باز: اسیدهای امگا۳، بعنوان چربی های خوب یافت شده در ماهی، باعث تقویت سلامت قلب افراد بزرگسال می شوند، اما مطالعه جدید نشان داده است که نوزادان هم از فواید این ماده خوراکی بهره مند هستند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، در مطالعه محققان دانشگاه وسترن استرالیا، به نوزادان از زمان بدو تولد تا ۶ ماهگی، روزانه مکمل روغن ماهی یا دارونما داده شد. زمانیکه این کودکان به سن ۵ سال رسیدند، محققان دریافتند کودکانی که روغن ماهی دریافت کرده بودند در مقایسه با گروه دریافت کننده دارونما، دورکمر کوچک تری داشتند. طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، اندازه بزرگ تر دور کمر فاکتور پرخطر بیماری قلبی به حساب می آید.
محققان همینطور دریافتند پسرانی که در دوره نوزادی مکمل روغن ماهی دریافت کرده بودند، تا سن ۵ سالگی دارای میزان انسولین در حال گردش کمتری در بدن شان و مقاومت انسولین کمتری بودند. انسولین هورمونی است که قند حاصل از ماده خوراکی مصرفی را به سلول ها می رساند تا بعنوان سوخت مصرف شود. مقاومت انسولین و میزان بالا انسولین در مبتلا شدن به دیابت نوع۲ نقش دارند.
در این مطالعه، مادر ۴۲۰ نوزاد در طول حاملگی در استرالیا حضور داشتند. این مادران دارای سابقه آلرژی و مصرف کم ماهی بودند.
نوزادان به طورتصادفی در شش ماهه اول زندگی شان روزانه ۶۵۰ میلیگرم قرص روغن ماهی یا دارونما حاوی روغن زیتون دریافت نمودند.
زمانیکه کودکان به ۵ سالگی رسیدند، محققان نمونه خون و اندازه دور کمر این نوزادان را بررسی کردند. آنها دریافتند اندازه دور کمر کودکان گروه دریافت کننده روغن ماهی ۱.۰۹ سانتیمتر کوچک تر بود. همینطور در پسران گروه روغن ماهی، میزان انسولین ۲۱ درصد کمتر و مقاومت انسولین ۲۲ درصد پایین تر بود.
حال محققان قصد دارند با بررسی چنین وضعیتی تا سن ۱۰ سالگی دریابند که ایا تاثیر مصرف مکمل های روغن ماهی می تواند بادوام و طولانی مدت باشد.