بسته اخبار اجتماعی ایسنا: از امکان پخش بازی های جام جهانی دراماکن ورزشی و سرپوشیده تا محدودیت های ترافیکی نماز عیدفطر

فست فود باز: امکان پخش بازی های جام جهانی دراماکن ورزشی و سرپوشیده، برقراری و پرداخت افزایش «حقوق » بازنشستگان از خرداد، با حمایت تیم ملی فوتبال ایران، یوز ایرانی را به دنیا معرفی می نماییم، نتیجه پرونده تعرض به دانش آموزان اگر لازم بود اعلام می شود، تشکیل کمیسیون مقاومت و کم آبی در دولت و ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی نماز عیدفطر در تهران اعلام شد، تیتر بعضی از مهتمرین اخبار اجتماعی ایسنا طی امروز است.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی طی امروز (۲۳ خرداد) ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است که سر تیتر بعضی از مهتمرین آن ها در ادامه آمده است:

هیچ مجوزی برای ساخت پلاسکو یا حتی گودبرداری آن صادر نشده است

افشین حبیب زاده -معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران- نسبت به خبر کلنگ زنی ساختمان جدید پلاسکو واکنش نشان داد و با اشاره به انتشار اخباری در خصوص این که ساختمان جدید پلاسکو در عید فطر کلنگ زنی می شود، اظهار نمود: از نظر مقررات هر گونه عملیات عمرانی و ساختمان سازی باید با کسب مجوز از شهرداری تهران باشد.

حرکت آهسته روند نوسازی تاکسی های فرسوده از هفته گذشته

با وجود توقف چندماهه روند نوسازی تاکسی های فرسوده و وعده شرکت خودروساز برای آغاز این روند از ابتدای خرداد، به نظر می رسد این طرح این دفعه با سرعت بسیار آهسته حرکت خویش را شروع کرده است. مرتضی ضامنی -مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری- درباره آخرین وضعیت نوسازی تاکسی های فرسوده، اظهار نمود: در کارگروه کاهش آلودگی هوا جلسه ای داشتیم که طی آن مقرر شد شرکت خودروساز صدور پیش فاکتور را برای حدود ۴۰۰۰ نفری که باقی مانده بودند، آغاز کند که این فرآیند از هفته گذشته با سرعت آرام شروع شد و شرکت خودروساز هم در حال صدور پیش فاکتور برای تاکسی های فرسوده باقی مانده است.

امکان پخش بازی های جام جهانی دراماکن ورزشی و سرپوشیده/پخش بازی ها در اماکن عمومی صلاح نیست

محسن همدانی -معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران- از امکان پخش بازی های جام جهانی در اماکن ورزشی و سرپوشیده اطلاع داد.

کمبود نقدینگی در «دارو» / اخطار نسبت به امکان کمبود برخی داروهای داخلی

دکتر کیانوش جهانپور -سخنگوی سازمان غذا و دارو- با اشاره به حجم بالای بدهی های سازمان های بیمه گر به حوزه دارویی کشور اظهار داشت: هم اکنون تاخیر برخی بیمه ها در پرداخت مطالبات به یک سال می رسد. در صورت ادامه این روند، ممکن است بعضی از تولیدکنندگان داخلی نتوانند مواد اولیه همه داروها و خطوط تولیدشان را تأمین کنند و در بعضی موارد دچار کمبود در زمینه داروهای تولید داخل شویم.

سرانه پزشک خانواده منطقی نیست

دکتر ابوالفضل بهجو -رئیس انجمن پزشکان عمومی فارس- با اشاره به اعتراض جمعی از پزشکان خانواده این استان به علت مطالبات صنفی تصریح کرد که سرانه سال ۹۷ پزشک خانواده متناسب با تورم نیست و غیر منطقی در نظر گرفته شده است.

برقراری و پرداخت افزایش «حقوق » بازنشستگان از خرداد + درصد افزایش حقوق ها

جمشید تقی زاده -مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری- با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری پیش از عید سعید فطر، اعلام نمود: حقوق بازنشستگان فرهیخته این صندوق بر مبنای احکام جدید سال ۱۳۹۷ که روز گذشته (سه شنبه) صادر شده، پرداخت می گردد.

شرایط واگذاری «کودکان معتاد» به مراکز شبه خانواده

فاطمه عباسی -رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور- از فعالیت ۶ مرکز اقامتی میان مدت برای کودکان معتاد درمان شده بدسرپرست یا بی سرپرست در سراسر کشور اطلاع داد.

با حمایت تیم ملی فوتبال ایران، یوز ایرانی را به دنیا معرفی می کنیم

معصومه ابتکار -معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده- اظهار داشت: با حمایت تیم ملی فوتبال ایران از یوز ایرانی، هم از این حیوان حمایت می نماییم و هم این حیوان پرارزش را به دنیا معرفی می نماییم.

نتیجه پرونده تعرض به دانش آموزان اگر لازم بود اعلام می شود

سیدمحمد بطحایی -وزیر آموزش و پرورش- اظهار داشت: تیمی را موظف کردیم تا تخلفات هنگام ثبت نام دانش آموزان را گزارش دهد تا مجدد شاهد عدم ثبت نام دانش آموزان به بهانه عدم پرداخت کمک به مدرسه نباشیم؛ کمک به مدرسه نباید الزامی باشد.

بحران حتمی نیرو در آموزش و پرورش/جبران کمبود ۱۹۴ هزار نیرو با ندادن معلم به مدارس

نیروی انسانی موجود در آموزش و پرورش در پنج گروه معلمان، مدیریت، کیفیت بخشی، سرایدار و خدمتگزار و گروه اداری تقسیم بندی می گردد و طبق آمار اعلامی اواخر سال قبل شمار کارکنان این وزارتخانه به بیش از ۹۲۸ هزار نفر می رسد که از این تعداد، ۵۴ درصد زن و مابقی مرد هستند.

تولید مجدد موتورسیکلت های کاربراتوری به کام واردکنندگان و به ضرر مردم

در پی درخواست وزارت صنعت و وزارت کشور برای صدور مجوز جدید به منظور پلاک گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری، یک کارشناس حوزه آلودگی هوا تصریح کرد: تولید موتورهای کاربراتوری نه به نفع اجتماع و نه به نفع اقتصاد کشور است بلکه تنها سبب سود میلیاردی واردکنندگان قطعات موتور می گردد. بر مبنای مصوبه هیات وزیران در خصوص «توقف تولید و شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری از سال ۹۵» اقدام به تولید این دستگاه فوق آلاینده تخلف بشمار می رود اما با این حال مصوبه روشن و عمر دو سال و چند ماهه آن و در شرایطی که صنعت کشور باید در جهت تولید موتورسیکلت های انژکتوری یورو۳ و حتی یورو۴ تلاش کند، تعدادی از شرکت های سازنده موتورسیکلت، خواهان صدور مجوز شماره گذاری ۱۰ هزار دستگاه «موتورسیکلت کاربراتوری» شده اند.

مبنای صدور پروانه شکار سرشماری سال ۹۴ است/هزینه هر شکار ویژه ۹۰۰ هزار تومان است

علی تیموری -مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان محیط زیست- با اشاره به اینکه صدور پروانه شکار بر مبنای سرشماری سال ۹۴ صورت گرفته است، اظهار داشت: این سرشماری توسط معاونت طبیعی سازمان محیط زیست انجام شده بود.

تشکیل کمیسیون مقاومت و کم آبی در دولت

عیسی کلانتری -رییس سازمان حفاطت محیط زیست- اظهار داشت: کمیسیون جدیدی در دولت به نام کمیسیون مقاومت و کم آبی تشکیل شده است که سیاست هایی را دنبال می کند تا کشور با کم آبی سازگار شود.

فروش مجوز شکار یک میلیارد تومان نصیب صندوق ملی محیط زیست کرد

حمید ظهرابی -معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط- زیست با اشاره به صدور پروانه شکار در تعدادی از استان ها تصریح کرد: حفاظت از تنوع زیستی بدون تامین منافع جوامع محلی امکان پذیر نیست ازاین رو تلاش داریم منافع حاصل از شکار به جوامع محلی اختصاص پیدا کند.

ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی نماز عیدفطر در تهران اعلام شد

سردار محمدرضا مهماندار -رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ- محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی نماز عیدفطر در پایتخت را شرح داد.

آغاز طرح تابستانی پلیس راهور تهران بزرگ از فردا

سرهنگ محمد رازقی -رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ- از آغاز طرح تابستانی پلیس راهور در معابر پایتخت اطلاع داد.

افزایش تمایل رانندگان تهرانی به استفاده از کمربند ایمنی

سرهنگ علی شریفی -رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ- از کاهش ۴۷ درصدی تخلف کمربند ایمنی طی پنج سال قبل در پایتخت اطلاع داد.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

برقراری و پرداخت افزایش «حقوق » بازنشستگان از خرداد + درصد افزایش حقوق ها

اتومبیل گرانقیمت تابوت پدر نیجریه ای شد!

کمبود نقدینگی در «دارو» / اخطار نسبت به امکان کمبود برخی داروهای داخلی

ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی نماز عیدفطر در تهران اعلام شد

نتیجه پرونده تعرض به دانش آموزان اگر لازم بود اعلام می شود