محققان دانشگاه کمبریج: تنهایی ژنتیکی است!

فست فود باز: یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه کمبریج نشان داده است که تنهایی در ژن فرد یافت می گردد و همینطور تنهایی می تواند با اضافه وزن ارتباط داشته باشد.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، دانشمندان دانشگاه کمبریج وجود ارتباط بین اضافه وزن و انزوای اجتماعی را کشف کرده اند. تحقیق جدید آنها نشان داده است که تنهایی یک بیماری همه گیر خاموش است که می تواند از ژنتیک شخص که با چاقی هم مرتبط می باشد، حاصل شود.

محققان این مطالعه ادعا می کنند که اگر یک فرد وزن خویش را از دست بدهد، می تواند احساس تنهایی را هم در خود کم کند.

این نخستین مطالعه ای است که ارتباط بین چاقی و تنهایی را دریافته است و می تواند به متخصصان سلامت اطلاعات بیشتری در مورد نحوه درمان این دو شرایط مشترک عرضه نماید.

یک نظرسنجی ملی که اخیرا انجام شده است، نشان داده است که نیمی از آمریکایی ها احساس تنهایی می کنند و ۵۴ درصد از آنان احساس می کنند که مردم آنها را درک نمی کنند.

در سال ۲۰۱۷، انجمن روانشناسی آمریکا اعلام نمود که تنهایی یک بیماری همه گیر است و می تواند مرگبارتر از چاقی باشد.

محققان دانشگاه کمبریج بیش از ۴۰۰ هزار شرکت کننده را که پرسشنامه ای را درباره تنهایی، چگونگی تعامل شان با دیگران و کیفیت زندگی اجتماعی جواب داده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

تنهایی و چاقی

دانشمندان همینطور دی ان ای (DNA) افرادی را که احساس تنهایی می کردند، در ۱۵ مکان مختلف ژنتیکی مورد مطالعه قرار دادند.

محققان خاطرنشان کردند که مناطق ژنتیکی برای شرکت کنندگانی که چاق بودند، یکسان بود و به یک ناحیه خاص در مغز مرتبط بود که با خودکفایی احساسی مرتبط می باشد.

این مطالعه همینطور کشف کرد که ژن هایی وجود دارند که افراد را بیشتر درگیر فعالیت های اجتماعی می کنند.

“جان پری”، سرپرست مطالعه اظهار داشت: همیشه یک ترکیب پیچیده از ژن ها و محیط وجود دارد، اما این نشان داده است که اگر ما بتوانیم مسئله چاقی را در سطح جامعه حل نماییم، می توانیم احساس تنهایی را هم کاهش دهیم.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها معتقدند که چاقی می تواند متاثر از چندین عامل کمک کننده مانند ژنتیک و رفتار شخص باشد.

رفتار می تواند شامل فعالیت فیزیکی، رژیم غذایی، آموزش و محیط زیست باشد.

چاقی یکی از نگرانی های سلامت اجتماعی است که می تواند عوارض سلامتی شدیدی همچون سکته مغزی، انواع مشخصی از سرطان ها و دیابت داشته باشد.

سایر عواقب سلامتی ناشی از چاقی همینطور شامل زندگی با کیفیت پایین، آپنه خواب، بیماری کیسه صفرا، کلسترول بالا، بیماری های روانی و مرگ است.

کارشناسان سلامت پیشنهاد می کنند که یک فرد باید حداقل هفته ای دو بار به مدت ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و ۷۵ دقیقه تمرین شدید برای مصون ماندن از دچار شدن به اضافه وزن داشته باشد.