محققان فرانسوی می گویند؛ مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با بیماری آسم مقابله می کند

فست فود باز: طبق نتایج یک مطالعه جدید، رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و غلات کامل به کاهش علائم آسم کمک می نماید.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، محققان دانشگاه پاریس عنوان می کنند افراد مبتلا به آسم می توانند با مصرف بیشتر میوه، سبزیجات و غلات کامل به کاهش علائم بیماری خود همچون دشواری در نفس کشیدن، درد سینه و سرفه کردن کمک کنند.
از سوی دیگر، کسانی که رژیم غذایی ناسالم حاوی مصرف زیاد گوشت، نمک و مواد قندی دارند، احیانا به سختی علائم بیماری شان تسکین می یابد.
«رونالد آندریاناسولو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «رژیم غذایی سالم عمدتاً حاوی مصرف بالا میوه، سبزیجات و فیبر است. این نوع رژیم غذایی دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی است و عناصر موجود در یک رژیم غذایی سالم احیانا به کاهش علائم کمک می نماید.»
وی در ادامه می افزاید: «رژیم غذایی کمتر سلامت، شامل مصرف بالا گوشت، نمک و مواد قندی است و این عناصر دارای قابلیت های التهاب زا هستند که احیانا به تشدید علائم آسم منجر می شوند.»
این نتایج نشان داده است در مورد مردان و زنان مبتلا به آسم که از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند احتمال کاهش علائم بیماری به ترتیب ۶۰ و ۲۷ درصد کاسته می شود.
در این تحقیق، محققان داده های ۳۴، ۷۷۶ نفر را بررسی کردند.
در مجموع مردانی که رژیم غذایی سالم تری داشتند ۳۰ درصد با کاهش احتمال تجربه علائم آسم مواجه بودند، در صورتی که زنان دارای رژیم غذایی سالم تر، شاهد کاهش علائم بیماری شان تا ۲۰ درصد بودند.