محققان بریتانیایی هشدار می دهند؛ پخت غذا با زغال ریسک مرگ قلبی عروقی را بالا می برد

فست فود باز: شاید پخت غذا با زغال و چوب، غذای خوشمزه تری را در اختیارتان بگذارد، اما نتایج یک مطالعه نشان داده است ریسک مرگ به علت بیماری های قلبی عروقی را هم در شما بالا می برد.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، نتایج پژوهش های محققان دانشگاه آکسفورد بریتانیا نشان داده است استفاده بلندمدت از زغال یا چوب برای پخت امکان دارد ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی-عروقی را افزایش دهد.
بیماری قلبی-عروقی علت اصلی مرگ در جهان است.
در این مطالعه، محققان رابطه بین استفاده از سوخت جامد برای پخت و پز و مرگ قلبی-عروقی را بررسی کردند. آنها همینطور تاثیر احتمالی استفاده از سوخت پاک نظیر الکتریسیته و گاز را به جای سوخت جامد مورد بررسی قرار دادند.
این مطالعه بزرگ شامل ۳۴۱، ۷۳۰ فرد در رده سنی ۳۰ تا ۷۹ سال از ۱۰ منطقه در چین بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ بود. از آنها در مورد نحوه پخت و پز و نوع سوخت مصرفی شان سوال شد. سپس محققان طول مدت قرارگیری در معرض سوخت های جامد را بررسی کردند.
محققان پس از بررسی این مطالب به این نتیجه رسیدند که آلودگی هوا ناشی از پخت و پز با سوخت های جامد نظیر زغال یا چوب تاثیر منفی بر سلامت قلب و عروق داشته و امکان دارد منجر به مرگ زودهنگام شود.
«درک بنت»، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می گوید: «مطالعه ما نشان داده است افرادی که از سوخت های جامد برای پخت و پز استفاده می نمایند باید تا حدامکان به استفاده از سوخت های پاک نظیر الکتریسیته یا گاز روی آورند.»
وی در ادامه می افزاید: «ما دریافتیم استفاده بلندمدت از سوخت های جامد برای پخت با ریسک بیشتر مرگ قلبی مرتبط می باشد.»