مهمترین اخبار اجتماعی در روز چهارشنبه

فست فود باز: روایت شریعتمداری از روز تصادف نوربخش، دختران کارمند مجرد در لیست مشمولان «بسته های حمایتی»، «کودک همسری» زیر تیغ مخالفان؟، اگر مشکوک به ایدز هستید، به این مراکز بازگشت کنید، دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس و ۴ قربانی دیگر از مهم ترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه ۲۸آذرماه هستند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز چهارشنبه ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است که مهم ترین آنها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

اگر مشکوک به ایدز هستید، به این مراکز بازگشت کنید
دکتر پروین افسرکازرونی -رییس اداره ایدز وزارت بهداشت درباره خدمات مراکز مشاوره بیماری های رفتاری وزارت بهداشت توضیحاتی را نمایش کرد و درباره مراکز مشاوره بیماری های رفتاری وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون ۲۰۰ مرکز مشاوره بیماری های رفتاری در سطح کشور فعال است و خدمات لازم را به بازگشت کنندگان ارائه می دهند.

درخواست سازمان بیمه سلامت برای تخصیص سریع تر بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی
طاهر موهبتی -مدیرعامل سازمان بیمه سلامت- از تاخیر در تخصیص بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت به سبب پیچ و خم های اداری انتقاد نمود و اظهار نمود: اظهار داشت: به رغم اینکه حدود دو ماه از مصوبه تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای بدهی های بیمه سلامت به شرکت های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی های سازمان بیمه سلامت می گذرد، اما این پول در پیچ و خم های اداری گرفتار شده و هیچ پولی هنوز به سازمان بیمه سلامت پرداخت نشده است.

آماده باش پلیس پیشگیری برای شب یلدا
سرهنگ کیوان ظهیری -رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان آماده باش این پلیس برای شب یلدا سفارش ها و هشدارهایی را باز به شهروندان نمایش کرد و درباره اقدامات پلیس پیشگیری و کلانتری ها در شب یلدا اظهار نمود: با عنایت به اینکه از چند روز پیش از این شب خریدها برای شب یلدا آغاز میگردد. پس مأموران پلیس پیشگیری حضور خودرا در اطراف مراکز خرید نظیر بازار تهران، بازار تجریش و دیگر مراکز خرید افزایش داده اند.

بیش از ۲۰۰ اوباش گر تهران زمین گیر شدند
سردار حسین رحیمی -رئیس پلیس پایتخت- از دستگیری ۲۰۷ تن از اراذل و اوباش پایتخت در عملیات گسترده پلیس آگاهی داد و در پنجمین مرحله از اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت که قبل از ظهر امروز در مقر ستاد پلیس پایتخت برگزار شد، اظهار داشت: امسال پنجمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش به مرحله اجرا درآمد و همکاران من ۲۰۷ نفر از اراذل و اوباش که اقدام به ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت برای شهروندان کرده بودند، دستگیر کردند.

در دوره های آموزشی رنجرهای طبیعت چه می گذرد؟
این روزها چهاردهمین دوره آموزش محیط بانی در حال برگزاری است. محیط بانان ۲۳ ماده درسی را از دفاع شخصی و اسلحه شناسی گرفته تا کنترل خشم و بیماری های حیات وحش را طی دو هفته می گذرانند تا با دانش و مهارت بیشتر راهی محل خدمت خود شوند.
عیسی کلانتری -رئیس سازمان محیط زیست- در کنار انتقادات تند از وضعیت رسیدگی به امور رفاهی و آموزشی محیط بانان راهکار را در داشتن شبکه حرفه ای محیط بانی دانست و اظهارکرد: محیط بانان مشابه رنجرهای غرب هستند. با این تفاوت که رنجرهای غرب پس از طی دوره های آموزشی وارد خدمت می شوند اما بیشتر محیط بانان بدون آموزش راهی پاسگاه های خود می شوند و تنها به آموزش حین کار اکتفا میگردد. واقعیت آن است که در تربیت محیط بانان ورزیده و آموزش دیده تعلل کرده ایم و طبیعی است که تنها آموزش حین خدمت کافی نیست و محیط بان باید دوره جامعه شناسی، مسائل حقوقی و قضایی، دانش بیولوژیک و… را ببینند.

ضرورت تهیه نقشه کاداستر برای ۱۱۰ میلیون هکتار از اراضی ملی
اکرم توفیقی -مدیر کل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل ها- با اشاره به اینکه تهیه نقشه کاداستر برای عرصه های طبیعی روش جدی برای مبارزه با زمین خواری است، اظهار داشت: برای ۱۱۰ میلیون هکتار از اراضی ملی باید تا اختتام برنامه ششم توسعه نقشه کاداستر تهیه شود.

ساماندهی دستفروشان در پیاده روها
افشین حبیب زاده -رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران- از نمایش لایحه ساماندهی دستفروشان و سایر مشاغل که از پیاده روها استفاده می نمایند، آگاهی داد و در مورد اشغال پیاده روها توسط کسبه، رستوران ها و… و سکوت شهرداری تهران در این خصوص اظهار داشت: با مدیرعامل ساماندهی مشاغل در این مورد صحبت کردیم و قرار شد، لایحه ای تحت عنوان ساماندهی دستفروشان و سایر مشاغل که از پیاده روها استفاده می نمایند، نمایش شود.

تخریب و پلمب ۳۱ رستوران محدوده فرحزاد و سولقان
خسروآبادی -شهردار منطقه پنج با اشاره به تخریب هفت رستوران، پلمب ۲۴ رستوران و دریافت ۱۷ دستور موقت توقف فعالیت در محدوده فرحزاد و جاده سولقان از ساماندهی محدوده فرحزاده ــ سولقان آگاهی داد.
وی در نشست خبری امروز (چهارشنبه) در تشریح اقدامات شهرداری منطقه پنج برای نمایش خدمات به شهروندان، اظهار داشت: نگاه اجتماعی ــ فرهنگی باید در سطح مدیریتی منطقه پنج شکل بگیرد، چونکه هر کجا موفقیتی داشته ایم زمانی بوده است که برای تمام پروژه ها و اقداماتمان پیوست های اجتماعی – فرهنگی وجود داشته است و هر کجا که این پیوست ها نبوده سرمایه گذاری ها گرفتار نقصان شده است.

دختران کارمند مجرد در لیست مشمولان «بسته های حمایتی»
محمد شریعتمداری -وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی- آخرین اخبار از توزیع بسته های حمایتی دولت در امتداد پشتیبانی از اقشار مختلف را اعلام نمود و درباره بسته های حمایتی دولت از اقشار مختلف اظهار داشت: مبلغ ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای خانوار از یک تا پنج نفر و بالاتر توزیع شده و در حال توزیع است.

ابلاغ دستورالعمل برگزاری یلدا در مهدهای کودک/ جشن لاکچری ممنوع
محمد نفریه -مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور- با اشاره به برگزاری جشن ها و اعیاد ملی_مذهبی مانند شب یلدا در مهدهای کودک اظهار داشت: دستورالعمل مربوط به نحوه برگزاری این مراسم از طرف سازمان بهزیستی به این مراکز ابلاغ گردیده است.

دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس و ۴ قربانی دیگر
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، امسال دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس به دبستان اسوه زاهدان رسید و در واپسین روزهای آذرماه، حادثه تلخی را رقم زد که بدون شک در حافظه تاریخی این سرزمین باقی خواهد ماند و یادآور بی مسئولیتی ها، کم کاری ها و قصوری است که نمی دانیم تا کی مقرر است ادامه داشته باشد.
طبق اعلام رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، هنوز ۴۰ درصد مدارس کشور به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز نیستند؛ باوجود اقدامات انجام شده در سال های گذشته، همچنان دولت و مجلس عزم جدی برای استاندارد سازی کلیه سیستم های گرمایشی مدارس و از طرف دیگر بازسازی و مقاوم سازی ۳۰ درصد مدارس ناایمن کشور ندارند و پیشرفت در ساخت و ترمیم مدارس جدید و استقرار سیستم گرمایشی استاندارد با سرعت پیش نمی رود.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
روایت شریعتمداری از روز تصادف نوربخش
دختران کارمند مجرد در لیست مشمولان «بسته های حمایتی»
«کودک همسری» زیر تیغ مخالفان؟
دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس و ۴ قربانی دیگر
اگر مشکوک به ایدز هستید، به این مراکز بازگشت کنید