سرپرست وزارت بهداشت خبر داد افزایش اعتبار طرح تحول سلامت تا ۲۰ درصد

به گزارش فست فود باز سرپرست وزارت بهداشت اظهار داشت: بسته های حمایتی طرح تحول نظام سلامت که شامل پشتیبانی از بیماران صعب العلاج و بیماران خاص بخصوص در زمینه دارو، کاهش هزینه های کمرشکن در خدمات بستری و ماندگاری پزشک در نقاط محروم است، بطور قطع تامین خواهد شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی بامداد امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه آیا دارویی از طرح پوشش بیمه ای خارج شده یا خیر، اظهار نمود: هیچ داروی اساسی به هیچ قیمت از پوشش بیمه ای خارج نشده و این یک شایعه است؛ اگر کسی هم موردی دارد حتما به دفتر من منعکس کند. ما داروهای بیماران خاص، صعب العلاج و داروهای اساسی را تحت پوشش قرار داده ایم و از این جهت هیچ مشکلی نداریم.
وی تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت، مطمئنا به سرعت و قدرت ادامه خواهد یافت و قطار طرح تحول را در هیچ ایستگاهی متوقف نخواهیم کرد، بلکه آنرا در طول حرکت تعمیر می نماییم.
نمکی افزود: بسته های حمایتی طرح تحول نظام سلامت که شامل پشتیبانی از بیماران صعب العلاج و بیماران خاص به خصوص در زمینه دارویی، کاهش هزینه های کمرشکن از دوش مردم در خدمات بستری و ماندگاری پزشک در نقاط محروم است، بطور قطع تامین خواهد شد. در سال آینده هم نسبت به سال قبلی، تامین هزینه قابل توجهی حداقل در طرح تحول نظام سلامت خواهیم داشت و این افزایش بین ۱۵ تا ۲۰ درصد خواهد بود.