بهترین مسکن طبیعی

فست فود باز: نتایج یک بررسی نشان داده است که کمبود خواب سبب افزایش حساسیت به درد می شود و در مقابل ˮخواب کافیˮ همچون یک مُسکن طبیعیِ اثرگذار و مفید عمل می کند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: کمبود خواب موجب می شود واکنش های تسکین دهنده درد در مغز از بین برود که در نتیجه حساسیت به درد افزوده می شود.
کمبود خواب تأثیرات متعددی بر مغز دارد که نارسایی شناختی، عدم توانایی در یادگیری و شکل گیری خاطرات همچون آنها به حساب می آیند. متخصصان در بررسی جدید خود به مطالعه تأثیر دیگری از کمبود خواب بر بدن پرداخته و آن “افزایش حساسیت به درد” است.
بگفته متخصصان در دانشگاه کالیفرنیا، کمبود خواب مکانیزم طبیعی مغز را در تسکین درد با اختلال روبرو می کند که این امر می تواند نشان دهنده ارتباط بین بحران سلامت عمومی کمبود خواب، درد مزمن و تجویز داروهای حاوی مخدر باشد.
در آمریکا بیشتر از ۲۰ درصد از مردم به درد مزمن گرفتار هستند. همین طور طبق اعلام مرکز کنترل و جلوگیری از امراض آمریکا روزانه بطور میانگین حدود ۱۳۰ نفر از مردم این کشور به سبب اوردوز با مخدرها جان خودرا از دست می دهند.
در این بررسی متخصصان احساس درد را در ۲۴ فرد بزرگسال و از راه حرارت دادن به پاهایشان تحریک کردند. هیچیک از این افراد در زمان شروع مطالعه به مشکل خواب یا هر گونه اختلال های در رابطه با درد گرفتار نبودند.
متخصصان آستانه درد این افراد را سپس یک خواب شبانه خوب و از راه اسکن های مغزی مورد بررسی قرار دادند. همین طور آستانه درد این افراد بعد از آنکه از خواب شبانه محروم شدند اندازه گیری شد.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها مشاهده نمودند که کمبود خواب موجب می شود حساسیت به درد در افراد شرکت کننده افزایش پیدا کند.
شرح این مطالعه در نشریه تخصصی “نوروساینس” انتشار یافته است.