نمکی: خصوصی سازی بیمارستان های علوم پزشکی حقیقت ندارد

فست فود باز: وزیر بهداشت درباب تأمین داروهای بیماران، اظهار داشت: برای تأمین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشکلی به نام کمبود دارو وجود ندارد و باوجود فشار تحریم ها با تمهیدات اندیشیده شده تدارک داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه آئین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در اهواز و جمع خبرنگاران، درباب اخبار مربوط به خصوصی سازی بیمارستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشکی بیان کرد: چنین موضوعی حقیقت ندارد اما بالقطع برای کار، به بخش خصوصی میدان خواهیم داد.

وی اضافه کرد: در کلیه بخش ها جهت سرمایه گذاری مردم حمایت خواهیم کرد اما اهتمام می نماییم سرانه مورد نیاز برای پشتیبانی از بیماران را به شکل دولتی و حتی در بخش خصوصی به گونه ای باشد که کوچک ترین فشاری به مردم در هزینه های کمرشکن سلامت وارد نشود.

وزیر بهداشت بیان کرد: خصوصی سازی در بخش آموزش فعلاً وجود ندارد اما در بخش آموزش در قسمت هایی همچون رشته های پرستاری، کاردانی و دیگر رشته های مورد نیاز که دولت سرمایه گذاری نکرده است، در پرداخت سرانه ای که برای دانشجو در بخش دولتی می پردازیم آمادگی داریم تا مشارکت بخش خصوصی را به گونه ای به کار بگیریم که فشاری بر دانشجو وارد نشود.

وی درباب تأمین داروهای بیماران باز اظهار داشت: برای تأمین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشکلی به نام کمبود دارو وجود ندارد و باوجود فشار تحریم ها با تمهیدات اندیشیده شده، تدارک داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است.

نمکی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: این مراکز می توانند گره گشای بسیار خوبی برای مردم این منطقه باشند و در صدد هستیم مراکز جدیدی در آینده افتتاح شوند.

وی اضافه کرد: دولت مصمم است به خوزستان بعنوان استانی با مردم شهیدپرور که در طول دفاع مقدس از خود رشادت نشان داده اند، بطور خاص حمایت کند تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت های خوزستان گام های بزرگی برداریم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: بالقطع در روستاها باز جهت توسعه زیرساخت های نظام سلامت، پایگاه ها و مراکز سلامت کارهای بزرگی در حال ساماندهی است که یکی از این کارها فراهم کردن نقشه راه برای توسعه خوزستان است که درانتها سفر آنرا مرور می نماییم تا بعنوان نقشه راه برای توسعه خوزستان مخصوصاً در توسعه بهداشت و درمان گام های بزرگی برداشته شود.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در ادامه همایون یوسفی، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، باز درباب سوژه خصوصی سازی بیمارستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشکی اظهار نمود: خصوصی سازی موضوعی است که از قبل مطرح شده بود اما اینکه زیرساخت های آن در کشور فراهم گشته است، جای بحث دارد.

وی اضافه کرد: مجلس و دولت در حال بررسی این مساله هستند که امیدواریم برمبنای شرایط تصمیم گیری شود.

یوسفی بیان کرد: امیدواریم تصمیم مناسبی گرفته شود و اثرات آن برمبنای تصمیمات باید پیش بینی شود.

افتتاح سه پروژه بهداشتی و درمانی با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان گلستان اهواز

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا با حضور دکتر سعید نمکی – وزیر بهداشت – مرکز غربالگری سرطان و طرح توسعه اورژانس، بخش مراقبت های ویژه داخلی بزرگسالان و کودکان (ICU) بیمارستان گلستان اهواز امروز (۲۴ بهمن ماه) افتتاح شدند.

مرکز غربالگری سرطان بیمارستان گلستان اهواز با ۷۰۰ مترمربع و ۱.۵ میلیارد تومان هزینه و تجهیز به راه افتاده است. در این مرکز علاوه بر ویزیت بیماران توسط متخصصان رادیوتراپی و آنکولوژی مراحل تشخیصی، پاراکلینیکی جهت غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان های شایع نظیر روده بزرگ، پستان و رحم و سونوگرافی انجام می شود همین طور این مرکز دارای فضای آموزشی و پژوهشی است.

طرح توسعه اورژانس بیمارستان گلستان اهواز باز به مساحت ۲۴۰۰ مترمربع و با هزینه ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد. در این طرح بزرگترین مجتمع اورژانس کشور باز با اضافه شدن ۲۴۰۰ مترمربع به فضای اورژانس این بیمارستان افزود شد.

این مجتمع در مجموع دارای ۷۰ تخت بستری و بخش های اورژانس جراحی شامل جراحی عمومی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب و اورژانس داخلی، اورژانس قلب و عروق و اورژانس روانپزشکی است. اورژانس استروک (سکته حاد مغزی) برمبنای استانداردهای وزارتی و در فضای کاملاً مجزا از اورژانس داخلی و تحت نظارت ویژه متخصصان نورولوژی به وجود آمده است.

همچنین برای نخستین بار در این مجتمع اورژانس فضاهای آموزشی مجهز برای گروه های آموزشی، دانشجویان و اساتید دانشگاه در نظر گرفته شده است.

بخش مراقبت های ویژه داخلی، بزرگسالان و کودکان باز به مساحت ۳۳۰ متر مربع و با هزینه و تجهیز دو میلیارد تومان افتتاح شد. این مرکز دارای ۱۰ تخت مجهز، مراقبت های ویژه (سه تخت کودکان و هفت تخت بزرگسالان) و دستگاه های روزآمد و پیشرفته است.