چگونه آریتمی قلب را کنترل کنیم؟

فست فود باز: مشکل نامنظم بودن ضربان قلب بااینکه اغلب بی خطر است اما در بعضی مواقع می تواند با مشکلات قلبی ارتباط داشته باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، نامنظمیِ ضربان قلب که آریتمی قلب باز نامیده می شود به این معنا است که ضربان قلب طبیعی نبوده و گاهی خیلی سریع یا خیلی کندتر از حد معمول است. درحالیکه این عارضه می تواند بی خطر باشد اما در بعضی مواقع با وجود مشکلات قلبی جدی مرتبط می باشد.
یک چهارم از بزرگسالان بالای ۴۰ سال در معرض ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی (AF)، شایع ترین نوع آریتمی قلبی هستند. این عارضه با افزایش ریسک سکته و دیگر مشکلات قلبی مرتبط می باشد برای اینکه می تواند به لختگی و مسدود شدن جریان خون منجر شود.
اما چگونه می توان فاکتورهای خطرزا را کنترل کرد؟
انجمن قلب آمریکا در این رابطه پایین آوردن فشار خون و کنترل سطح کلسترول خون را سفارش می کند.
اخیراً گروهی از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کالیفرنیا به بررسی عوامل محرک در شروع فیبریلاسیون دهلیزی پرداختند. شناخت بهترِ این عوامل به توانمند ساختن بیمار کمک کرده و رویکرد جدیدی را نمایش می دهد تا کیفیت زندگی خودرا بهبود داده و نیاز به خدمات مراقبتی در رابطه با این بیماری را کم کند.
متخصصان در بررسی روی بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی تاکید نمودند که عوامل تحریک کننده همچون مواد الکلی و کافئین به ترتیب بر ۳۵ و ۲۸ درصد از بیماران تأثیر می گذارند. همچنین نداشتن خواب کافی تأثیر ۲۱ درصدی در بروز این مشکل دارد.
به گزارش مدیکال دیلی، همچنین کاهش میزان استرس در کنترل این مشکل حائز اهمیت می باشد برای اینکه عصبانیت و استرس شدید به نامرتب شدن ضربان قلب منجر می شود.

About Author