چند خوردنی برای تسریع کاهش وزن

فست فود باز: برای کاهش وزن سریع باید این نکته را در نظر داشت که برخی خوراکی هایی که بطور کلی سالم تلقی می شوند بر کاهش وزن تاثیر چندانی نداشته و در عوض برخی جایگزین های سالم تری وجود دارند که می توانند کاهش وزن را تسریع کنند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در صورتیکه کاهش وزن در برنامه های پیش روی شما قرار دارد، علاوه بر نیاز به آگاهی از دستورالعمل های تغذیه ای مربوط به کاهش وزن باید بعضی از خوراکی ها را از رژیم غذایی خود حذف کرده و برخی اوقات از خوراکی های خاصی تغذیه کنید.
به هنگام کوشش برای کاهش وزن دانستن این نکته که خوردن کدام یک از خوراکی ها به کاهش وزن شما کمک می نماید، بسیار حائز اهمیت می باشد.
حتما لازم است که بعضی از خوراکی های چاق کننده را با خوردنی های سالم تر جایگزین کنید. در ادامه بعضی از مواردی که باید در رژیم غذایی کاهش وزن رعایت کرد به نقل از سایت تخصصی “ان دی تی وی” آورده شده است:
۱) تخم مرغ و جوی دو سر را جایگزین غلات شیرین کنید: غلات شیرین حاوی مواد نگهدارنده مضر و شکر هستند که ارزش غذایی پایین و کالری بسیار بالایی دارند. از همین رو می توانید تخم مرغ را که سرشار از پروتئین است یا بلغور جوی دو سر را جایگزین غلات شیرین برای صبحانه کنید. پروتئین ها با افزایش احساس سیری به کاهش وزن کمک می کنند.
۲) اسموتی های میوه را جایگزین دسرها کنید: بدیهی است که گاهی اوقات هوس خوردن برخی دسرها مانند کیک، بستنی، شکلات یا هر نوع پودینگ دیگر را دارید. این خوراکی ها سرشار از قند تصفیه شده بوده و نباید به هنگام رژیم غذایی کاهش وزن مصرف شوند. در عوض زمانی که هوس خوردن خوراکی شیرینی دارید، می توانید اسموتی های میوه را مصرف کنید. میوه های تازه ای چون انواع توت ها، مرکبات، گلابی یا هر میوه تازه دیگری که دوست دارید را انتخاب کنید. می توانید این میوه ها را با شیر یا ماست مخلوط کنید. برای تسریع کاهش وزن می توانید برخی دانه ها و آجیل های سالم را باز به اسموتی خود اضافه کنید. این اسموتی سالم می تواند بعنوان میان وعده ای خوب در زمان رژیم کاهش وزن مصرف شود و ولع شما را به خوردن شیرینی برطرف سازد.
۳) نوشیدنی های خانگی را جایگزین نوشیدنی های شیرین شده کنید: نوشیدنی های شیرین شده، آب میوه های غیرطبیعی و سایر نوشیدنی های انرژی زا حاوی مقادیر زیادی از مواد شیمیایی مضر بوده و کالری بسیار بالایی دارند. از جایگزین های سالم این نوشیدنی ها می توان به آب دوغ، آب میوه یا آب سبزیجات، آب نارگیل و نوشیدنی های سنتی اشاره نمود.
۴) پروتئین های خانگی را جایگزین شیرینی ها کنید: زمانی که سپس صرف غذا بلافاصله هوس خوردن یک خوراکی شیرین را می کنید، می توانید دسرهای پروتئینی خانگی تهیه و آنها را مصرف کنید. دسرهای پروتئینی بسیار مغذی بوده و می توانند ولع شیرینی را برطرف کنند. می توانید این دسرهای پروتئینی موسوم به “پروتئین بار” را با استفاده از آجیل و دانه های سالم، پودر نارگیل، شکر زرد یا شکر نارگیل در مقادیر محدود تهیه کنید.
۵) گوشت بدون چربی را جایگزین گوشت های فرآوری شده کنید: در طول دوره رژیم غذایی کاهش وزن از مصرف هر نوع گوشت فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس که فرایند گریل شدن، تخمیر، نمک سود شدن و خشک شدن را پشت سر گذرانده اند، اجتناب کنید. این انواع گوشت برای طولانی شدن مدت انقضا تغییر یافته اند. به جای این گوشت های فرآوری شده از گوشت های کم چرب که بسیار سالم تر بوده و به علت غنی بودن از پروتئین به کاهش وزن تان کمک می کنند، استفاده کنید.
۶) روغن حیوانی را جایگزین روغن های پخت وپز کنید: متخصصان تغذیه بارها اعلام نموده اند که روغن حیوانی محلی، یک نوع چربی سالم محسوب شده و بطور کلی برای سلامت خوب است. این نوع روغن هم چنین به شما کمک می نماید تا از شر چربی های سمج دور شکم تان خلاص شوید. روغن حیوانی محلی، منبع غنی از چربی های اشباع شده و یک نیروگاه تغذیه ای بوده و علاوه بر آن حاوی اسید آمینه های ضروری می باشد که به تحریک سلول های چربی تجمع یافته در بدن کمک می کنند. همین طور شما می توانید به هنگام پیروی از رژیم غذایی کاهش وزن روغن حیوانی را جایگزین روغن های تصفیه شده یا روغن های گیاهی کنید.
۷) دانه ها و میان وعده های سالم را جایگزین چیپس کنید: زمانی که در رژیم غذایی کاهش وزن قرار دارید، یافتن خوراکی هایی برای میان وعده می تواند کمی مشکل باشد. این در شرایطی است که خوراکی هایی که برای میان وعده مصرف می کنید، نباید سبب افزایش وزن شوند. گزینه ای عالی برای میان وعده در زمان رژیم غذایی کاهش وزن وجود دارد. می توانید مشتی از مغزها یا دانه های خوراکی را در روغن حیوانی یا روغن زیتون تفت دهید. آجیل و دانه های خوراکی حاوی مقدار قابل توجهی از چربی های سالم و همین طور پروتئین ها هستند.