معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خبر داد تدوین کتاب سفیر سلامت در تمام پایه های تحصیلی

به گزارش فست فود باز معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ضمن اشاره به استقبال دانش آموزان از طرح ˮسفیران سلامتˮ، از تدوین کتاب ˮسفیر سلامتˮ در تمام پایه های تحصیلی اطلاع داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر مهرزاد حمیدی در همایش نمادین سفیران سلامت دانش آموزی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در سال های اخیر اقدامات مناسبی برای آموزش پیام های سلامتی به دانش آموزان صورت گرفته است. درس “بهداشت و سلامت” در برنامه کلاس دوازدهم تالیف شده و امروزه تدریس می شود.
وی ادامه داد: درس “بهداشت و سلامت” بعنوان درس عمومی تمام رشته ها در دانشگاه فرهنگیان تدریس می شود تا معلمان آینده با آگاهی از این آموزه ها مبادرت به تدریس کنند. ما ۱۱ کتاب درس نامه آموزشی تهیه کرده ایم که چکیده ای از این کتب متنوع در اختیار دفتر تالیف کتب درسی قرار گرفته است تا بعد از انجام اقدامات مربوطه بعنوان کتاب درسی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.
حمیدی اضافه کرد: باید از نیروی جوان برای تحقق شعارهای بهداشتی استفاده نماییم. سفیران سلامت دانش آموزی، تشکل فراگیر دانش آموزی است. امروزه این سفیران می توانند به ۱۴ ملیون دانش آموز و ۲۸ ملیون خانواده آموزش دهند.
وی ادامه داد: کتاب سفیر سلامت در تمام پایه ها تدوین شده و با توانمندسازی دانش آموزان، علاوه بر خودآموزی و استفاده شخصی دانش آموزان از این آموزه ها، می تواند به تمام جامعه منتقل شود.
حمیدی اظهار داشت: طرح سفیران سلامت طرح موفقی است که با استقبال بی نظیری روبرو شده، امروز از یک طرح تحت عنوان سالن ورزشی مدارس ابتدایی بخصوص مدارس ابتدایی دخترانه رونمایی می شود. ۱۲۰ سالن ورزشی امروز در مدارس افتتاخ می شود تا در کنار آموزش های بهداشتی و افزایش فعالیت حرکتی، زمینه رشد و نشاط و سلامت دانش آموزان را فراهم نماییم.
سفیران سلامت، پاسداران سلامت در مدارس همچنین دکتر نعمت الهی – معاون کل وزارت آموزش و پرورش در این مراسم با بیان این که سفیران سلامت، پاسدار سلامت در مدارس هستند، اظهار داشت: امروزه بیشتر از گذشته شما سفیران نمایندگان سلامت هستید. شما دانش آموزان منشا اثر هستید تا زندگی سالم و با نشاط را ترویج دهید.
وی ادامه داد: سبک زندکی ایرانی اسلامی که از مطالبات جدی است را ما مسئولین به واسطه شما دانش آموزان دنبال می نماییم.
نعمت الهی اظهار داشت: مقدمات اجرای سند بنیادین تحول باید صورت گیرد. همینطور باید بتوانیم پوشش همگانی سلامت را دنبال نماییم. بعضی از اقدامات مانند تالیف کتب درسی در مدارس و تعریف دو واحد درسی در دانشگاه های فرهنگیان تحت عنوان درس “سلامت و بهداشت” صورت گرفته است. همینطور درس انسان سالم و محیط زیست بعنوان درسی برای پایه یازدهم تعریف شده تا به ترویج این فرهنگ کمک نماید.