مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت عنوان کرد: عرضه خدمات مراقبت های تغذیه ای در مراکز جامع سلامت

به گزارش فست فود باز مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت اظهار داشت: در نظام مراقبت های بهداشتی، توجه به اصلاح سبک تغذیه و مراقبت های تغذیه ای، یکی از اجزای اصلی این مراقبت ها است.
به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، زهرا عبداللهی به مناسبت هفته سلامت اضافه کرد: پس از برنامه تحول سلامت، برای عرضه خدمات و مراقبت های تغذیه ای دستورالعمل و سیاست ها به نحوی تدوین و تعریف شد که همه اقشار جامعه در تمام مناطق کشور از خدمات و مراقبت های تغذیه ای به صورت مجانی بهره مند شوند. عبداللهی با اشاره به حضور فعال کارشناسان تغذیه در مراکز جامع خدمات سلامت، اظهار داشت: عرضه خدماتی مثل آموزش، مشاوره های تغذیه ای، تنظیم رژیم غذایی و عرضه برنامه غذایی مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت، فشار خون بالا و قلبی و عروقی به صورت مجانی از فعالیت های این کارشناسان در مراکز جامع خدمات سلامت است. ایشان در ادامه مهم ترین علت مرگ و میر در کشور را ابتلاء به بیماری های غیر واگیر بیان کرد و اظهار داشت: عدم رعایت الگوی غذایی و سبک زندگی مناسب، مهمترین عامل ابتلاء به بیماری های دیابت، سرطان و بیماری های قلبی و عروقی است و به همین علت از راه نظام مراقبت های بهداشتی و با بکارگیری کارشناسان تغذیه و آموزش های مناسب تغذیه ای می توانیم از ابتلاء به بیماری های غیر واگیر پیشگیری نماییم. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با اشاره به مصرف زیاد قند و شکر، چربی، نمک و فست فود، اضافه کرد: نوشیدنی های شیرین مثل نوشابه، سرخ کردن غذا و مصرف نمک و مصرف کم میوه، سبزی و حبوبات و لبنیات عوامل خطر تغذیه ای هستند. عبداللهی اضافه کرد: در برنامه خود مراقبتی تغذیه ای، بسته هایی تدوین و تهیه شده و تیم هایی وجود دارد که با استفاده از رسانه های جمعی، صداوسیما، کارکنان و کارشناسان تغذیه بهداشتی، سفارش های تغذیه ای به اقشار جامعه داده می شود.

وی بر لزوم کاهش مصرف نمک تصریح کرد و اظهار داشت: بر مبنای سفارش سازمان جهانی بهداشت روزانه کمتر از ۵ گرم نمک باید مصرف شود و در ایران این میزان، حدود ۱۰ گرم است و مصرف نمک یکی از عوامل مهم ابتلاء به فشار خون بالا است که به دنبال افزایش فشار خون، ابتلاء به سکته های قلبی و مغزی و برخی سرطان ها مثل سرطان معده را خواهیم داشت.