تاثیر یک افزودنی غذایی پرمصرف بر سلامت روده

فست فود باز: متخصصان استرالیایی در بررسی های اخیر دریافتند که نوعی افزودنی غذایی موسوم به E171 بر میکروبیوم روده اثر می گذارد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان سلامت در دانشگاه سیدنی به شواهد جدیدی دست پیدا کردند که نشان داده است نانوذرات موجود در خیلی از مواد غذایی اثرات نامطلوب و قابل توجهی بر سلامت بدن دارند.
در این مطالعه تاثیر افزودنی غذایی E171 (دی اکسید تیتانیوم) که به مقدار زیاد در مواد غذایی و برخی داروها بعنوان عامل سفید کننده استفاده می شود، مورد بررسی قرار گرفت. این افزودنی در بیشتر از ۹۰۰ محصول غذایی از قبیل آدامس و سس مایونز وجود دارد و روزانه مقدار قابل توجهی از آن وارد بدن می شود.
مطالعه انجام شده روی موش های آزمایشگاهی نشان داده است که مصرف مواد غذایی حاوی افزودنی E171 بر میکروبیوم روده اثر می گذارد و می تواند در افزایش ریسک مبتلاشدن به بیماری هایی از قبیل بیماری های التهابی روده و سرطان روده نقش داشته باشد.
محققان استرالیایی اظهار داشتند: هدف از انجام این تحقیق این است که استفاده از نانوذرات در استرالیا و دیگر کشورهای جهان برمبنای استانداردها و قوانین جدید باشد. درحالیکه نانوذرات در داروها، مواد غذایی و پوشاک کاربرد دارد تاثیرات احتمالی آنها خصوصاً اثرات طولانی مدت آن به درستی مورد مطالعه قرار نگرفته است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، افزایش تعداد مبتلایان به زوال عقل، بیماری های خودایمنی، سرطان پیشرفته، اگزما، آسم و اوتیسم می تواند با قرار گرفتن در معرض نانوذرات ارتباط داشته باشد.

منبع: