پیش گیری از بلوک قلبی با کنترل دو علامت حیاتی

فست فود باز: بررسی ها نشان می دهد: کنترل قند و فشار خون از خطر مبتلاشدن به بلوک قلبی پیشگیری می کند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، محققان بر این باورند: کنترل کردن میزان فشار خون و قند خون می تواند از نوعی اختلال آریتمی قلبی (غیرطبیعی بودن ریتم قلب) موسوم به بلوک قلبی پیشگیری کند.
محققان دانشگاه کالیفرنیا برمبنای مطالعه روی اطلاعات پزشکی بیشتر از ۶۰۰۰ فرد ۳۰ ساله و بالاتر در فنلاند به این نتایج دست پیدا کردند. محققان در مدت زمان انجام این مطالعه مشاهده نمودند ۵۸ نفر از این افراد بطور میانگین در مدت ۲۵ سال گرفتار عارضه بلوک قلبی شده اند.
بلوک قلبی زمانی اتفاق می افتد که سیگنال های الکتریکی بین چهار حفره قلبی با اختلال روبرو می شود. هر افزایش ۱۰ میلی متر جیوه در فشار خون سیستولیک سبب می شود احتمال مبتلاشدن به بلوک قلبی ۲۲ درصد بیشتر شود. همین طور افزایش قند خون ناشتا احتمال مبتلاشدن به این عارضه قلبی را حدود ۱۹ درصد بیشتر می کند.
محققان آمریکایی اظهار داشتند: ۴۷ درصد از ۵۸ مورد عارضه بلوک قلبی با کنترل فشار خون و ۱۱ درصد از آن با کنترل قند خون ناشتا قابل پیشگیری بوده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، از دیگر شاخصهای در رابطه با خطر بلوک قلبی در بین افراد شرکت کننده در این بررسی، می توان به سن و سابقه نارسایی قلبی یا حمله قلبی اشاره نمود.

منبع: