خطر مشکلات قلبی برای افراد آلوده به اچ آی وی

فست فود باز: نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است بیمارانی که به ویروس اچ آی وی آلوده هستند بیشتر در معرض مبتلاشدن به نارسایی های قلبیِ زودرس قرار دارند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج یک مطالعه جدید که در نشریه “سیرکیولیشن” به چاپ رسیده، همین طور درمان افراد آلوده به ویروس ایدز با داروهای ضد ویروسی (آنتی رتروویرال)، این بیماران را در مقایسه با افراد سالم بیشتر در معرض مبتلاشدن به امراض قلبی، نارسایی قلبی، ایست قلبی ناگهانی و حتی مرگ و میر ناشی از آن قرار می دهد.
دکتر “ماتیو جی. فین اشتاین” متخصص دانشگاه نورث وسترن و نویسنده این مقاله در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: با عنایت به اینکه بیماری ایدز به سبب کنترل با دارو توانسته در سال های اخیر از وضعیت یک “بیماری کشنده” به یک “بیماری مزمن” تبدیل گردد، هم اکنون کمبودهای قابل توجهی در دانش پزشکی درباره امراض در رابطه با این عفونت ویروسی در زمینه مشکلات قلبی و عروقی وجود دارد و اطلاعات موجود درباره خطرات بیماری قلبی برای این بیماران محدود است.
بگفته پزشکان، افراد آلوده به ویروس ایدز نه تنها با مشکلات پزشکی مختص این ویروس نظیر ضعف سیستم ایمنی مواجه اند بلکه در عین حال با مشکلات و چالش های معمول تر و در رابطه با سبک زندگی نظیر رژیم غذایی و استعمال دخانیات دست به گریبان هستند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، شماری از این بیماران گرایش به استعمال دخانیات دارند که فاکتور خطرزای مهم برای مبتلاشدن به بیماری های قلبی در آنان است. همین طور در آمریکا تعداد قابل توجهی از بیماران ایدزی مصرف کننده مواد الکلی هستند که آنها را در معرض مبتلاشدن به اختلالات خلقی و اضطرابی و کاهش فعالیت های فیزیکی و در نتیجه مبتلاشدن به بیماری های قلبی قرار می دهد.
بگفته پزشکان این شواهد نشان داده است که افراد آلوده به ویروس ایدز همزمان با بالا رفتن سن جمعیت این بیماران به مراقبت های پزشکی بیشتر خصوصاً در زمینه مشکلات قلبی و عروقی نیازمندند.

منبع: