یک مطالعه جهانی نشان داد مصرف کم میوه و سبزی عامل مرگ میلیون ها نفر

به گزارش فست فود باز بررسی ها نشان داده است میلیون ها مورد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی از مصرف ناکافی میوه ها و سبزیجات ناشی می شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، یافته های اولیه یک مطالعه جدید بین المللی حاکیست مصرف ناکافی انواع میوه ها و سبزیجات باعث می شود سالانه میلیون ها نفر بر اثر بیماری قلبی و سکته مغزی جان خویش را از دست بدهند.
در این مطالعه برآورد شده که حدودا از هر هفت مورد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی یک مورد به مصرف کم انواع میوه و از هر ۱۲ مورد مرگ بر اثر این بیماری ها، یک مورد به مصرف ناکافی سبزیجات نسبت داده می شود.
در سال ۲۰۱۰ میلادی مصرف میزان ناچیزی از میوه به مرگ نزدیک به ۱.۸ میلیون نفر بر اثر بیماری های قلبی عروقی منجر شده درحالیکه مصرف میزان ناکافی از سبزیجات مرگ یک میلیون نفر را به دنبال داشته است.
«ویکتوریا میلر» نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده علوم تغذیه دانشگاه تافتس آمریکا اظهار داشت: میوه ها و سبزیجات عنصر تعدیل کننده رژیم غذایی هستند که مصرف آنها می تواند بر مرگ و میرهای قابل پیشگیری در سطح جهان اثرگذار باشد. یافته های بدست آمده نشان دهنده احتیاج به اقداماتی است تا میزان مصرف انواع میوه ها و سبزیجات در جهان افزایش پیدا کند.
میوه ها و سبزیجات منبع غنی از فیبر، پتاسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان ها هستند که کاهش فشار خون و کلسترول را به همراه دارند. همینطور این مواد غذایی سلامت و تنوع باکتری های مفید روده را در دستگاه گوارش تقویت می کنند. افرادی که از میزان بیشتری از این خوراکی ها مصرف می کنند کمتر احتمال دارد گرفتار اضافه وزن یا چاقی شوند و در نتیجه احتمال ابتلای آنان به بیماری های قلبی عروقی کمتر است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، تاثیر مصرف ناکافی انواع میوه ها و سبزیجات بیشترین پیامد را برای مردم کشورهایی دارد که مقدار مصرف این نوع خوراکی ها در آنها کمترین میزان است. در کشورهای واقع در جنوب و شرق آسیا، آفریقای سیاه پایین ترین میزان مصرف میوه و بالاترین نرخ مرگ و میرهای ناشی از سکته گزارش شده است. کشورهای آسیای مرکزی و اقیانوسیه هم کمترین میزان مصرف سبزیجات را به خود اختصاص داده اند و میزان بالایی از بیماری کرونری قلب در آنها مشاهده می شود.