یک راه ساده برای تندرستی

فست فود باز یک راه ساده برای تندرستی
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، محدود کردن کالری مصرفی معمولا با کاهش وزن همراه می باشد اما نتایج بدست آمده در یک تحقیق نشان داده است رژیم غذایی کم کالری حتی برای افرادی که به دنبال کاهش وزن نیستند فوائد گوناگونی را برای سلامتی شان به همراه دارد.
در این مطالعه اخیر آمده است: کاهش مصرف فقط ۳۰۰ کالری در روز و رعایت رژیم غذایی سالم به صورت قابل ملاحظه ای در بهبود سطح کلسترول، فشار خون و قند خون موثر است و می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری های مزمن از قبیل دیابت و بیماری قلبی را در آینده بکاهد.
در این مطالعه از ۲۱۸ فرد سالم که به اضافه وزن گرفتار نبودند و حدود ۲۱ تا ۵۰ ساله بودند انواعی از تست های پزشکی انجام گرفت. در شروع مطالعه بیشتر این افراد ۲۴۰۰ کالری در روز مصرف داشته اند.
پس از انجام این بررسی ها شرکت کنندگان در مطالعه به دو گروه تقسیم شدند. حدود ۱۵۰ نفر از آنان برای مدت یک ماه رژیم غذایی را رعایت کردند که مصرف کالری آنان را حدود ۲۵ درصد کم کرد و گروه دوم رژیم غذایی پیشین خویش را ادامه دادند.
پس از گذشت یک ماه از این افراد درخواست شد تا الگوی غذایی خویش را برای مدت دو سال ادامه داده و تست های دوره ای سلامت را انجام دهند.
به نوشته مجله تایم، متخصصان مشاهده نمودند که کاهش مصرف تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری در روز با بهبود چشم گیر و مداوم سطح کلسترول، قند خون و فشار خون و سلامت متابولیک همراه می باشد که تمامی این فاکتورها با کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری های مزمن مرتبط هستند.
به گفته محققان، کاهش روزانه ۳۰۰ کالری از برنامه غذایی، کار دشواری نیست و فقط کافیست بعد از غذای اصلی دیگر چیزی مصرف نشود.
شرح این مطالعات در نشریه تخصصی Lancet Diabetes & Endocrinology به چاپ رسیده است.