علت مرگ زودهنگام مبتلایان به بیماری های روان

به گزارش فست فود باز پزشکان و متخصصان سلامت در گزارش جامعی تاکید نمودند که ضروری می باشد دولت ها و مراکز عرضه دهنده خدمات بهداشتی تدابیری را برای پیشگیری از مرگ زود هنگام مبتلایان به بیماری های روان اتخاذ کنند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در سراسر جهان مبتلایان به بیماری های روان نسبت به عموم مردم ۲۰ سال زودتر جان خویش را از دست می دهند که ضروری می باشد دولت ها و مراکز عرضه دهنده خدمات بهداشتی برای پیشگیری از مرگ و میر زودهنگام آنان اقداماتی را انجام دهند.
یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه منچستر در انگلیس اظهار داشت: در بررسی نزدیک به ۱۰۰ مطالعه مشخص شد که بیشتر مبتلایان به بیماری روان به علت خودکشی جان خویش را از دست نمی دهند بلکه ضعف سلامت جسمی علت مرگ زود هنگام آنان است که به میزان قابل توجهی قابل پیشگیری است.
مبتلایان به اختلالات روان دو برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری های متابولیک قلبی از قبیل دیابت و سکته مغزی هستند. به صورت مثال در مبتلایان به افسردگی خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی، دیابت یا چاقی حدود ۴۰ درصد بیشتر از عموم مردم است.
همینطور بیماری های روان می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری های جسمی را افزایش داده و بیماری های جسمی خود خطر بیماری های روان را تشدید می کنند. به علاوه چاقی یا دیابت خطر مبتلا شدن به بیماری های روان را افزایش داده و بالعکس.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، به قول محققان گاهی اوقات این تاثیرگذاری به علت روش های درمانی در بیماری های روان است که می توانند مشکلات سلامت جسمی را سبب شده یا تشدید کنند. به صورت مثال خیلی از داروهای مورد استفاده در درمان بیماری های روان همچون داروهای افسردگی بر متابولیسم و سلامت قلب تاثیر منفی می گذارد.