خوراکی هایی برای مقابله با سلول های بنیادی سرطان

فست فود باز: خوراکی ها و نوشیدنی هایی که میخوریم، می توانند عامل اصلی سرطان باشند؛ هرچند اعمال تغییراتی ساده در رژیم غذایی می تواند خطر مبتلاشدن به این بیماری را کم کند.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در کنار لیست مواد غذایی که مصرف آنها به سبب سرطان زا بودن سفارش نمی گردد افراد باید آگاه باشند چه مواد غذایی درحفظ سلامت بدن در مقابل انواع مختلف سرطان نقش دارند. بعضی از کارشناسان رژیم غذایی از بین برنده سلول های بنیادی سرطان را پیشنهاد می کنند.

این سلول های بنیادی از پروسه تولید سلول های سرطانی حمایت می کنند و در پیشرفت این بیماری، مقاومت در مقابل دارو و عود کردن علایم بیماری بعد از درمان نقش کلیدی دارند.

به گزارش سایت مدیکال دیلی مطالعاتی که در گذشته نیز انجام گرفته از آن حکایت می کند مواد غذایی وجود دارند که می توانند مانع از آن شوند تا سلول های بنیادی سرطان رشد کنند. همچون این مواد خوراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیب زمینی بنفش: مصرف روانه یک عدد سیب زمینی بنفش برای مدت یک هفته می تواند تاثیر بسزایی در متوقف کردن فعالیت سلول های بنیادی مضر که عامل سرطان روده است، داشته باشد. بررسی انجام شده در آمریکا از آن حکایت می کند که آنتوسیانین زیست فعال موجود در این خوراکی به کاهش تومورها و تهاجمی شدن سلول های سرطانی کمک می نماید.

چای سبز: تعدادی از محققان چینی دریافتند چای سبز می تواند در از بین بردن سلول های بنیادی سرطان نقش داشته باشد. مصرف چای سبز ترکیب اپی گالوکتشین گالات (EGCG) را به همراه دارد که رشد سلول های بنیادی سرطان روده را حدود ۵۰ درصد می کاهد.

چای ماچا: بررسی پژوهشگران انگلیسی نشان داده است که چای سبز ماچا از منبع انرژی سلول های بنیادی سرطان می کاهد و آنها را از بین می برد. این نوشیدنی خصوصاً در مقابله با سرطان سینه موثر است.

گردو: هدف اصلی این خوراکی مقابله با سلول های سرطان روده است. همین طور گردو به کاهش خطر مبتلاشدن به این بیماری و بهبود وضعیت جسمی بیمار کمک می نماید. پژوهشگران کره جنوبی در مطالعه ای دریافتند مصرف روزانه عصاره گردو برای مدت یک هفته به کاهش ۸۶ درصدی رشد سلول های بنیادی سرطان روده کمک می نماید.

منبع: