تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پارکینسون

فست فود باز: ورزش منظم به مدت شش ماه در منزل تاثیر بیشتری بر بهبود بیماری پارکینسون نسبت به تاثیر دارویی دارد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، این تحقیق توسط سازمان تحقیقات سلامت و توسعه هلند انجام شده است. پژوهشگران، شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم کردند و به هر یک از گروه ها برنامه انگیزشی با پاداش ارائه شد.
گروه کنترل فقط تمرینات کششی انجام دادند، در صورتیکه به گروه آزمایشی حداقل ۳۰ مرتبه در هفته تمرین دوچرخه ثابت در خانه و حداقل ۳ مرتبه ورزش هفتگی داده شد.
دوچرخه های ورزشی گروه آزمایش به بازی های انگیزشی مجهز شده بود تا این برنامه برای شرکت کنندگان سرگرم کننده تر و چالش برانگیزتر شود. بعنوان مثال، شرکت کنندگان در مقابل گروهی از دوچرخه سواران رقابت می کردند که این بازی با سیستم ضربان قلب افراد هماهنگ بود.
شرکت کنندگان با انگیزه ۳ مرتبه در هفته و به مدت ۶ ماه، ورزش دوچرخه سواری را انجام دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد بیماران از نظر قلبی و عروقی و حرکتی بطور قابل توجهی بهتر شده بودند که این مورد از خاصیت های قابل توجه در این تحقیق بود. این نتایج تاثیری بیشتر از تاثیر چندین دارو در درمان بیماری پارکینسون داشت.
دکتر نیکولین وان اظهار نمود: از انجام تمرین های ورزشی توسط افراد مبتلا به پارکینسون بسیار خوشحال شدیم و این ورزش تاثیر زیادی بر ناتوانی حرکتی آنها داشت. این تمرین دوچرخه سواری در خانه انجام می شود و بیماران به راحتی می توانند آنرا انجام دهند.
پروفسور باس بلوم محقق اصلی این تحقیق اظهار نمود: نتیجه این مطالعه بسیار مهم می باشد و در آینده بر تاثیرگذاری دوچرخه سواری طولانی مدت بر کند شدن پیشرفت بیماری تحقیق خواهد شد. این تحقیق الهام بخش دیگر تحقیقات در زمینه تاثیر ورزش بر بهبود سایر بیماری ها خواهد بود.

نتایج این تحقیق در نشریه The Lancet Neurologyمنتشر شده است.

منبع: