در نامه ای خطاب به معاون آموزشی این وزارت خانه اعلام شد دستور وزیر بهداشت برای اصلاح نحوه پذیرش دانشجویان پزشکی

به گزارش فست فود باز وزیر بهداشت در نامه ای به معاون آموزشی این وزارت خانه بر لزوم پیگیری و رایزنی در جهت اصلاح نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی تاکید نمود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در متن نامه وزیر بهداشت آمده است: «در روزهای اخیر متأسفانه گرفتار بیماری سخت و نهایتا مصیبت از دست دادن مادر بودم با گلایه و شکوائیه های کثیری از جوانان نخبه کشور که در آزمون های تحصیلات تکمیلی باوجود کسب رتبه های ممتاز رد شده بودند مواجه شدم. متأسفانه تعداد قابل توجهی از این دانشجویان متعلق به خانواده هایی هستند که بدون استفاده از کلاس های پرهزینه آنچنانی و صرفا با تاکید بر هوش و استعداد ذاتی و با تلاش بی وقفه شبانه روزی به رتبه های برتر دست یافته بودند.

برای اینجانب شکل گیری هرگونه نگاه خارج از منزلت، به عزیزانی که خود و خانواده هایشان از جان و چشم و دست و پا برای حفظ عزت و سرافرازی و دفاع از مرزهای این سرزمین گذاشته اند و یقینا تمام نسل های امروز و فردای این سرزمین مدیون جانفشانی این افراد هستند بسیار ناگوار است. همانگونه که سرخوردگی جوانان نخبه و دلبسته وطن که به عشق ادامه تحصیلی و مبدل شدن به سرمایه های پرارزش انسانی در جهت خودکفایی ملی شبانه روز کوشیده اند.

لذا ضروری می باشد به نحو مقتضی و در اسرع وقت بگونه ای عمل شود که معادل سهمیه منظور شده و با نظارت دقیق و رعایت اولویت رتبه های برتر از میان نخبگانی که در میان شرکت کنندگان آزاد وجود دارند، به ظرفیت های موجود دانشگاه های علوم پزشکی اضافه شود.

این اقدام با اینکه سخت و مقداری زمان بر است اما پاسخی منصفانه به جوانان رشید، نخبه و پرکار کشور است که صدایشان را شنیدیم و برای رشد، ماندگاری و خدمت شان در این سرزمین از هر گونه کوششی دریغ نخواهیم کرد. از جانب دیگر از حریم خانواده معزز شهدا و ایثارگران که همواره مدیون رشادت های آنها هستیم پاسداری می نماییم تا دیگران بدانند که این عزیزان جای کسی را تنگ نکردند.

ضروری است با رایزنی های مستمر در جهت اصلاح قوانین و مقررات مربوطه جهت رفع شبهات و حفظ کیفیت آموزش عالی به خصوص آموزش علوم پزشکی که تأثیر مستقیم بر حیات و سلامت مردم دارد برای سال های آتی تلاش نماییم.

بی تردید استمرار وضعیت موجود علاوه بر گسست های اجتماعی تأثیرات نامطلوبی بر کیفیت و مهارت دانش آموختگان علوم پزشکی کشور خواهد گذاشت که در آینده تاوانش را مردم نیازمند خدمات پزشکی خواهند پرداخت».