معاون وزیر بهداشت تاکید کرد حجم بالای خدمات تشخیصی ایدز در لردگان، ارائه خدمات با رعایت محرمانگی

فست فود باز: معاون بهداشت وزارت بهداشت در مسافرت به استان چهارمحال و بختیاری از مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شهرکرد بازدید کرد و ضمن قرار گرفتن در جریان نحوه ارائه خدمات به مراجعین این مرکز، روند ارائه خدمت به اهالی بازگشت کننده از شهرستان لردگان را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا؛ دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به حجم بالای انجام خدمات تشخیصی و مشاوره ای در این مرکز، از زحمات پرسنل این مرکز قدردانی نمود و اظهار داشت: تمام مراجعین به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری، با میل و رغبت و بدون هیچ گونه الزامی به این مرکز بازگشت و تحت مشاوره و آزمایش قرار گرفته اند و تمامی خدمات این مرکز با حفظ اسرار مراجعین و در کمال احترام و حفظ شان و منزلت افراد ارائه می شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه همیشه حق با مردم است اظهار داشت: باید با در نظر گرفتن شرایط و دغدغه های بیماران و اطرافیان آنها وظیفه اطلاع رسانی، آموزش، تشخیص و درمان را به خوبی انجام دهیم و با آگاهی قسمتی از هرگونه سوء استفاده معاندین جلوگیری نماییم.
وی در ادامه با ابلاغ پیام تقدیر و تشکر دکتر نمکی وزیر بهداشت از همکاران دانشگاه علوم پزشکی بابت اقدام دقیق و بموقع برای شناسایی مبتلایان و شروع روند درمان بیماران، اشاره کرد: همکاران ما در خط مقدم بوده و همواره مورد حمایت مجموعه وزارت بهداشت هستند.
رییسی با اشاره به برخی ناآرامی ها در منطقه در ایام اخیر به ویژه در روز شنبه گفت: اعتراضات اجتماعی و این ناآرامی ها ارتباطی با سوژه نداشته و خود اهالی روستا این روزها با میل و رغبت شخصی در حال مراجعه به مساجد و پایگاه ها برای انجام تست و آزمایشات تشخیصی هستند. تمام اقدامات تشخیصی برای شناسایی مبتلایان به اچ ای وی در چهارمحال و بختیاری مطابق با پروتکل و استاندارد است.
وی اشاره کرد: تیم های تخصصی و فوق تخصصی در سراسر این استان مطابق با پروتکل و استانداردها اقدام نموده و هیچ گونه انحرافی از پروتکل وجود نداشته است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری همچون استان هایی است که مانند سایر نقاط کشور و برمبنای پروتکل وزارت برای شناسایی مبتلایان به اچ ای وی اقدام و روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان همچون روستاهایی است که در سال قبل نیز مواردی از بیماری در آن کشف و در ابتدای سال جاری نیز مبتلایانی شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفتند.
رییسی ادامه داد: پیگیری ها در عین رعایت محرمانگی اطلاعات انجام شد و ضمن ارائه آموزش ها و اطلاع رسانی، خدمات تشخیصی و مشاوره ای به متقاضیان ارائه شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت حفظ حرمت و کرامت اهالی پاک و متدین روستای چنار محمودی گفت: افرادی با شایعه پراکنی، به مردم این منطقه بی حرمتی می کنند و وزارت بهداشت وظیفه خود می داند تمام اقدامات درمانی را در کمال احترام و راز داری به بیماران ارائه کند و در امتداد ارائه خدمات حوزه سلامت، هیچ گونه تفاوتی به لحاظ شخصیتی و شان بیماران با سایر افراد وجود ندارد و ارائه خدمت عادلانه و شایسته را حق تمامی مردم می داند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ کمبوی در ارتباط با تامین دارو و ارائه خدمان تشخیصی و مشاوره ای در سطح کشور وجود ندارد، اضافه کرد: با تمام توان در خدمت همه مردم هستیم و تنها تعداد معدودی از تست های ویروس HIV در این منطقه همانند سایر نقاط کشور و استان، مثبت بوده است.
بنابر اعلام وبدا، رئیسی با تاکید بر لزوم حفظ آرامش و محرمانگی و رازداری درباب این بیماری اشاره کرد: مسائل حوزه سلامت نباید به مسائل امنیتی تبدیل گردد. اقدامات جاهلانه و منحرفانه از طرف دشمنان هدایت می شود و ارتباطی با اهالی روستا ندارد و اهالی محترم چنار محمودی هم اکنون پیگیر مسائل تشخیصی و درمانی هستند.

منبع: