گندزدایی مکان ها و وسایل نقلیه عمومی تا کنترل ویروس کرونا ادامه دارد

به گزارش فست فود باز معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از گندزدایی مکان ها و وسایل عمومی برای مهار کرونا از آغاز شیوع بیماری اطلاع داد و اظهار داشت: این روند تا زمانی که بیماری کنترل شود ادامه خواهد داشت.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، مهندس فرهادی در مورد گندزدایی وسایل و اماکن عمومی، اظهار داشت: مکان هایی مانند فرودگاه ها، پایانه های اتوبوس رانی، مساجد، متروها، اتوبوس ها، قطارها و… لازم است مبادرت به گندزدایی سطوح نماییم.
وی با اشاره به اینکه تنها متولی این کار وزارت بهداشت نیست، تصریح کرد: سایر دستگاه ها مانند شهرداری ها، وزارت راه و… کنار ما هستند. عملیات گندزدایی سطوح درچند وعده مختلف در روز و بخصوص برای زمان های پیک کاری و تردد مردم انجام می دهد.
وی با اشاره به اینکه شرط اصلی مهار ویروس رعایت نکات بهداشتی است، اظهار داشت: گندزدایی مبلمان شهری، لوازم بازی کودکان در پارک ها و… هم به کرات انجام می شود.
فرهادی تصریح کرد: کار گندزدایی از وسایل عمومی از آغاز بروز بیماری تا زمان کنترل و مهار آن صورت خواهد گرفت و کارمان را ادامه می دهیم.
او در آخر با اشاره به اینکه ضدعفونی کردن مراکز عمومی با مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل انجام می شود، تاکیدکرد: این مواد عارضه ای برای مردم نخواهد داشت اما ضدعفونی کردن سطوحی مانند سرویس های بهداشتی که با موادی بر پایه کلر کار ضد عفونی آن انجام می شود، در زمان هایی انجام می شود که مردم حضور نداشته باشند.

About Author