فرماندار بندرانزلی خبر داد راه اندازی کمپین همه در خانه می مانیم در انزلی

به گزارش فست فود باز ایسنا/گیلان فرماندار بندرانزلی با تاکید بر اهمیت اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با ویروس کرونا از راه اندازی کمپین «همه در خانه می مانیم» در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: کمپین مذکور از راه فضای مجازی و بلندگوهای شهری و گلدسته های مساجد در حال اطلاع رسانی است و به معنای قرنطینه نیست.
اسماعیل حیدری آزاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور، اظهار نمود: برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم کمپین «در خانه می مانیم» را راه اندازی کردیم بنابراین از عموم مردم آگاه و فرهیخته شهرستان بندرانزلی تقاضا داریم جهت جلوگیری از شیوع و سرایت ویروس کرونا و حفظ سلامت عموم مردم ضمن پیوستن به این کمپین در خانه های خود بمانند و به جز مواقع ضروری از خانه خارج نشوند.
وی با تاکید بر اینکه در سطح شهرستان اقدامات زیادی در جهت جلوگیری از گسترش کروناویروس انجام شده است، خاطرنشان کرد: می توان گفت انزلی همچون شهرستان هایی است که پیشگیری را مقدم بر درمان مد نظر داشته و اقدامات جدی برای جلوگیری از ابتلای شهروندان در دستور کار قرار دارد.
فرماندار بندرانزلی درمورد راه اندازی کمپین «همه در خانه می مانیم»، اظهار داشت: کمپین مذکور از راه فضای مجازی و بلندگوهای شهری و گلدسته های مساجد در حال اطلاع رسانی است و به معنای قرنطینه نیست، بلکه در این کمپین از عموم شهروندان خواهش کردیم تا در حد لزوم از منزل بیرون بروند و حضور در اماکن عمومی را حتی المقدور به حداقل برسانند تا شاهد مبتلا شدن به این ویروس در میان شهروندان نباشیم.
حیدری آزاد از تعطیل شدن شنبه بازار انزلی تا اصلاع ثانوی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اطلاع داد و عنوان کرد: شهرداری بندرانزلی مکلف است با همکاری فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان نسبت به تعطیلی شنبه بازار اقدام نماید.
وی با اشاره به دیگر اقدمات مورد توجه در شهرستان انزلی، تصریح کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی شهرستان مکلف شده تا به قید فوریت ترتیبی اتخاذ کند تا جایگاه داران شامل بنزین، گازوئیل و گاز سوختگیری را فقط توسط پرسنل خود انجام دهند و اجازه سوختگیری به هیچ فردی غیر از پرسنل جایگاه داده نشود تا تماس با نازل ها به حداقل برسد.
فرماندار بندرانزلی افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستا هم ضمن انتقال آموزش های عرضه شده شبکه بهداشت و درمان به اهالی روستا با استفاده از ظرفیت دهیاری روستا نسبت به ضد عفونی کردن تمامی مراکز عمومی اقدام خواهند کرد.
حیدری آزاد با اشاره به اینکه در همه ادارات و اماکن عمومی تاکید بر ضد عفونی کردن و رعایت بهداشت مورد توجه ویژه قرار دارد، اظهار داشت: ادارات کل بنادر و دریانوردی، گمرکات و شیلات مکلف هستند جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم نسبت به ضد عفونی کردن اماکن بخصوص انجام تست از کارکنان کشتی های ورودی در کنار رعایت اصول بهداشت فردی، اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: اداره زندان ها هم با هماهنگی دادستان شهرستان و برپایه پروتکل های بهداشتی مکلف است ضمن تاکید و نظارت بر بهداشت فردی زندانیان نسبت به گندزدایی و ضد عفونی کردن روزانه محیط زندان اقدام نماید.

About Author