رئیس علوم پزشکی اراک: از مشاهده ماشین های عروس بغض کردم

به گزارش فست فود باز مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به شرایط نگران کننده کرونایی استان مرکزی، اظهار داشت: با دیدن ماشین های عروس و کسانی که همچنان در این شرایط مراسم عقد و عروسی خودرا به پا می کنند و با خیال راحت و بی اهمیت فقط به دنبال این هستند که تنها یک شب را در این اوضاع خوش بگذرانند، بغض کردم.
سید محمد جمالیان در گفت و گوی ویژه خبری شبکه آفتاب، با اشاره به برگزاری مراسم های عروسی در شرایطی که هنوز بحران کرونا وجود دارد، اظهار نمود: متاسفانه فوت عده زیادی بر اثر کرونا در مراسم عقد و عروسی هنوز برای مردم عبرت نشده است و نگران این هستیم که که این شادی یک شبه مردم، در هفته های آینده به گریه های طولانی پشت درهای بیمارستان ها ختم شود.

وی ادامه داد: متاسفانه این خوشگذرانی ها و تجمعات بی مورد مردم موجب می شود در هفته های آینده پشت درهای بیمارستان مشغول گریه شوند که دیگر هیچ فایده ای هم ندارد. در مراسم عروسی که در گذشته برگزار شده بود متاسفانه شاهد این بودیم که برخی از فامیل های عروس و داماد فوت کردند و تعجب می کنم که چرا هنوز هم مردم با دیدن این شرایط عبرت نمی گیرند.

جمالیان اظهار داشت: در این روزهای کرونایی به سبب سختی کار، موفق نشده ایم به مدت یک سال کارانه پزشک را پرداخت نماییم و هفت ماه هم هست که اضافه کار پرستارانی را که شب و روز مشغول کار هستند، نداده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه اشاره کرد: در مدتی که تا حدودی در امتداد مقابله با این بیماری به آرامش رسیده بودیم، خودرا برای پاییز آماده می کردیم که متاسفانه باردیگر در فصل گرما گرفتار این بحران شدیم. هم اکنون نمی توانیم برای این اوضاع چشم انداز خوبی متصور شویم و با قطعیت نمی توان اظهار داشت که در دوماه آینده یا زمان های دیگر، اوضاع رو به بهبودی می رود یا خیر.

وی با اعلان اینکه به همه مراکز درمانی استان اعلام شده است که تا اختتام فروردین ماه سال آینده در آمادگی کامل به سر ببرند، خطر نشان کرد: امیدواریم خداوند توان زیادی را به پرسنل ما بدهد که واقعا شبانه روز مشغول ارائه خدمات درمانی به مردم هستند و زحمت بسیار زیادی را متحمل می شوند. متاسفانه از طرفی کار کادر درمانی استان فرسایشی شده است و از سویی خود مردم هم آنچنان که باید مسائل بهداشتی را رعایت نمی کنند.

منبع: