مقامات بهداشتی استرالیا: مهار کرونا متکی به همه افراد جامعه است

فست فود باز: مقامات بهداشتی استرالیا با تاکید بر اینکه کنترل شیوع ویروس کرونا به تلاش همه افراد جامعه نیاز دارد از مردم خواستند تا با پیروی دقیق از پروتکل های بهداشتی و رعایت محدودیت ها از شیوع کووید-۱۹ جلوگیری نمایند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، مقامات بهداشتی استرالیا اعلام کردند: دولت برای کنترل شیوع ویروس کرونا به تک تک افراد جامعه متکی است و مردم باید با رعایت همه دستورالعمل های قرنطینه به مقامات در این راه کمک کنند.
این درخواست در حالی از مردم صورت گرفته که مجازات های سنگینی همچون ثبت سابقه کیفری و حبس برای رعایت نکردن قوانین کنترل کرونا در مناطق درگیر همه گیری در نظر گرفته شده است.
تا ظهر سه شنبه ۱۸ هزار و ۷۲۹ مورد کووید-۱۹ در استرالیا تأیید شده که شمار موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۲ نفر بوده است. شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور از ۲۲۱ نفر به ۲۳۲ نفر رسیده است. از موارد جدید مبتلاشدن به کرونا، ۴۳۹ مورد و از قربانیان نیز ۱۱ مورد در ایالت ویکتوریا بوده است. هر ۱۱ مورد مربوط به خانه های سالمندان این ایالت می شده است.
نرخ شیوع ویروس کرونا در ملبورن، مرکز ایالت ویکتوریا یک اعلام شده که عدد بالایی است. این بدان معناست که هر یک مبتلا به کووید-۱۹ در این شهر بطور متوسط ویروس را به یک نفر دیگر نیز منتقل می کند.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، مقامات محلی استرالیا بمنظور جلوگیری از گسترش بیشتر کرونا به مدت دو هفته محدودیت های بیشتری همچون قرنطینه سراسری در ایالت ویکتوریا اعمال کرده اند.

منبع:

About Author