یک عضو کمیسیون آموزش مجلس: نباید به خاطر کرونا آموزش دانش آموزان را معطل کرد

به گزارش فست فود باز یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه نباید آموزش دانش آموزان را عقب انداخت، اظهار داشت: ما باید بتوانیم با کرونا زندگی نماییم چون هیچ آینده ای از زمان اختتام آن متصور نیست پس معطل کردن آموزش کار درستی نیست.
فرهاد بشیری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار داشت: کرونا جزئی از زندگی ما شده است، پس باید با برنامه ریزی و راهکارهایی بتوانیم امورات زندگی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و نظایر آنرا اداره نماییم، نه اینکه با غفلت و کوتاهی زمان از دست رود.
وی ادامه داد: آموزش نیاز ضروری جامعه است. در همین راستا از امروز رسما سال تحصیلی جدید شروع شد و دانش آموزان به صورت فیزیکی در کلاس های درس حضور پیدا کردند، اساسا باید پروتکل های بهداشتی به صورت سخت گیرانه در مدارس رعایت شود. در این زمینه مجلس و ستاد کرونا و وزارت آموزش و پرورش حساس است و نهایت دقت را خواهدنمود.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جمع بندی اظهار نمود: طبق نظر وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان باید در کلاس های درس حضور پیدا کنند. بحث بر سر آن است که نباید آموزش را به خاطر کرونا معطل کرد اما در عین حال رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان هم موضوع مهمی است که ما در مجلس نسبت به آن حساس هستیم.

منبع: