هر سال ۴۰۰ هزار اروپایی قربانی آلودگی هوا می شوند

اتحادیه اروپا اعلام نمود: از هر هشت مورد فوتی در کشورهای این منطقه، یک مورد با ˮآلودگیˮ مرتبط می باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام نمود: از هر هشت مورد فوتی که در اروپا اتفاق می افتد یک مورد با آلودگی ارتباط دارد.
در این گزارش آمده است: فاکتورهایی از قبیل آلودگی صوتی و آلودگی هوا در کنار کیفیت پایین آب و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در ۱۳ درصد تمامی مرگ و میرها نقش دارند.
همین طور در گزارش آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا تاکید شده است: جوامع ضعیفتر و افراد لطمه پذیر، بیشترین آزار را از آلودگی متحمل می شوند و لازم است اقدامات جدی برای محافظت از لطمه پذیرترین افراد در نظر گرفته شود.
کمیسر محیط زیست اتحادیه اروپا اظهار داشت: رابطه شفافی بین وضعیت محیط زیست و سلامت جامعه وجود دارد. همه افراد باید به این آگاهی و درک برسند که مراقبت از سیاره زمین نه فقط به حفظ اکوسیستم کمک می نماید بلکه جان انسانها را نیز نجات می دهد.
در این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۲ مجموع ۶۳۰ هزار مرگ و میر زودهنگام در اتحادیه اروپا با شاخصهای زیست محیطی ارتباط داشته است.
آلودگی هوا عامل مرگ سالانه ۴۰۰ هزار نفر از مردم اروپاست و آلودگی صوتی از عوامل موثر در مرگ ۱۲ هزار نفر بوده است. دیگر موارد مرگ و میر نیز به حوادث جوی از قبیل موج گرما مرتبط بوده است.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) آلودگی هوا عامل فوت میلیون ها انسان در سراسر جهان است و یک سوم از موارد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی، سرطان ریه و سکته مغزی را به خود اختصاص می دهد.

منبع: