هشدار WHO به کشورهای اروپایی با افزایش موارد مبتلاشدن به کووید۱۹

فست فود باز: سازمان جهانی بهداشت (WHO) با هشدار نسبت به افزایش موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در کشورهای اروپایی، اعلام نمود که حالا زمان تصمیم گیری اروپا برای مقابله با این بیماری است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: همزمان با افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در اروپا، حضور یافتن کودکان در مدارس و به انتها رسیدن تابستان، زمان آن است تا کشورهای اروپایی برای مقابله با کروناویروس تصمیم گیری کنند.
دکتر «مایک رایان» – رئیس فوریتهای پزشکی سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: حالا زمان بهانه جویی نیست و لازم است برای حفاظت از جان افراد لطمه پذیر و تداوم پروسه آموزش دانش آموزان تصمیم درستی اتخاذ نمود.
وی ادامه داد: اروپا با زمان تصمیم گیری در این رابطه مواجه شده؛ چونکه کشورهای اروپایی وارد فصلی می شوند که مردم بیشتر در محیط های بسته حضور خواهند داشت. بدون تردید فشار شیوع ویروس کرونا بیشتر خواهد شد. حالا این پرسش مطرح است که چگونه می توان در کنار حفظ افراد لطمه پذیر در مقابل مرگ، کودکان را نیز روانه کلاسهای درس کرد؟.
رئیس فوریتهای پزشکی سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی اظهار داشت: پاسخ به این پرسش آسان نیست، اما لازم است تعادل را حفظ کرد تا به افراد جوان و مسن در جامعه کمک کرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از مدیکال اکسپرس، بگفته وی، تنها راه این است که بزرگسالان به میزان کافی فاصله را رعایت نمایند تا انتقال بیماری روند کاهشی را طی نماید.

منبع: