استاندار خراسان شمالی تاکیدکرد: ضرورت افزایش اعتبارات و تجهیزات حوزه درمان خراسان شمالی

فست فود باز: خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی بر ضرورت افزایش اعتبارات، تجهیزات و امکانات حوزه درمان همپای سایر استانها تاکید نمود.
محمد علی شجاعی بامداد امروز در دیدار معاون درمان وزارت بهداشت در محل استانداری اضافه کرد: در حوزه پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شاهد همراهی و همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی استان بودیم.
وی تخصیص امکانات، تجهیزات و اعتبارات در حوزه درمان را به عنوان یک مطالبه اصلی از وزارت بهداشت مطرح و اشاره کرد: امیدواریم در تخصیص امکانات خراسان شمالی پایین تر از سایر استانها قرار نگیرد و به یک چشم دیده شود.
شجاعی به اقدامات شاخص در حوزه مبارزه با بیماری کرونا در سطح استان اشاره و اظهارکرد: یکی از مهم ترین این اقدامات، راه اندازی ۱۲ واحد تولید اقلام بهداشتی و فروش ماسک تولید استان به قیمت ۹۰۰ تومان است در حالی که قیمت مصوب وزرات صمت ۱۳۵۰ تومان بود.
معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این دیدار با بیان رضایت از عملکرد مطلوب کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت: در بازدید از بیمارستان شهرستان اسفراین و امام حسن بجنورد با کادری بسیار متخصص و متعهد و مجرب روبه رو شدیم که باید قدردان چنین تیمی در استان باشیم.
قاسم جان بابایی با اعلان اینکه ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود، اشاره کرد: به زودی تجهیزاتی به بیمارستان های خراسان شمالی اختصاص می یابد.

منبع: