یافته تیمی از محققان بین المللی؛ ترکیب سیاه دانه و عسل قادر به درمان بیماری کووید ۱۹ است

فست فود باز: آزمایشات جدید نشان می دهند که سیاه دانه و عسل می توانند در درمان نوع شدید و متوسط بیماری کووید۱۹ موثر باشند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، در نخستین آزمایش بین المللی بر روی تأثیر گیاهان در درمان کووید ۱۹، پژوهشگران پاکستانی، کانادایی، شیلیایی و امریکایی دریافتند گیاه سیاه دانه و عسل قادر به درمان نوع متوسط تا شدید بیماران کووید ۱۹ هستند.
محققان به خواص ضدویروسی این گیاه پی بردند. همین طور نتایج نشان داد سیاه دانه سبب کاهش تکثیر کروناویروس در کشت های آزمایشگاهی سلولی شد.
مطالعات مولکولی نشان داده است که بعضی از فیتوشیمیایی ها نظیر nigelledine، a-hederin و thymoquinone دارای شباهت بالایی با چندین آنزیم و پروتئین کروناویروس هستند. در حقیقت کمپلکس انرژی آنها بمراتب بهتر از کلروکین، هیدروکسی کلروکین و فاویپیراویر است.
به گفته پژوهشگران، انواع فیتوشیمیایی های موجود در سیاه دانه دارای خواص التهاب زا، ضدمیکروبی و تنظیم کننده سیستم ایمنی است.
همچنین عسل هم دارای تأثیرات ضدویروسی، ضدمیکروبی، ضدالتهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی است.
مطالعات مولکولی نشان داده که عسل دارای شش ترکیب فلاوونوئیدی است که مانع از تکثیر کروناویروس می شود. عسل همین طور در مقابله با باکتری های مقاوم به دارو مؤثر است.
عسل به خاطر وجود ترکیبات پلی فنولیک اش، که سبب تحریک واکنش های ایمنی می شود، سبب تقویت سیستم ایمنی می شود. از طرف دیگر در تسکین عفونت های مجاری تنفسی فوقانی مفید می باشد.
تیم تحقیق دریافت ترکیب سیاه دانه و عسل دارای خواص دارویی هستند که می توانند در تسکین شدت بیماری کووید ۱۹، کنترل تکثیر ویروسی و درمان کووید ۱۹ مؤثر باشند.
همچنین نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف سیاه دانه همراه با عسل منجر به بهبود سریع تر و پاکسازی ویروسی در بیماران کووید ۱۹ می شود.
در این مطالعه، ۳۱۳ بیمار کرونائی تحت مطالعه قرار گرفتند. از بین این تعداد، به ۱۶۰ بیمار ترکیب سیاه دانه و عسل و به ۱۵۳ بیمار دارونما داده شد.
محققان مشاهده نمودند علایم بیماران دریافت کننده ترکیب سیاه دانه و عسل در مدت ۳ تا ۷ روز تسکین یافت.

منبع: