تاکید سازمان جهانی بهداشت بر انجام حرکات ورزشی در دوران کرونا

به گزارش فست فود باز سازمان جهانی بهداشت (WHO) در بحبوحه همه گیری بیماری کووید-۱۹ در سرتاسر جهان به افراد سفارش می کند تا تحرک و فعالیت بدنی داشته باشند.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل جدید خود درباره تحرک بدنی به ورزش کردن در دوران همه گیری کووید-۱۹ سفارش کرده است چون که اضافه وزن و چاقی با افزایش ریسک مبتلا شدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و بستری شدن در بیمارستان مرتبط می باشد.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت هر حرکت و فعالیت ورزشی به بهبود وضعیت سلامت کمک می نماید.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است: در صورتیکه جمعیت جهان فعال تر و تحرک بدنی بیشتری داشته باشد می توان سالانه از فوت حدود پنج میلیون نفر پیشگیری کرد. در دوره ای که خیلی از مردم به علت شیوع کروناویروس خانه نشین شده اند، سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل جدید خود درباره فعالیت بدنی و سبک زندگی کم تحرک تاکید کرده است که تمامی افراد در هر سنی و با هر میزان توانمندی باید به لحاظ فیزیکی فعال باشند و هر نوع فعالیت و تحرکی مفید بشمار می رود.

در این دستورالعمل جدید سفارش شده است: تمامی بزرگسالان همچون افراد مبتلا به بیماری های مزمن و دارای معلولیت باید حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته فعالیت هوازی با شدت بالا یا متوسط داشته باشند. کودکان و نوجوانان هم باید روزانه ۶۰ دقیقه فعالیت داشته باشند.

آمارهای سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد: یک چهارم از بزرگسالان و چهار پنجم از نوجوانان فعالیت بدنی کافی ندارند همینطور در این دستورالعمل به زنان سفارش می شود در دوران حاملگی و بعد از آن مرتب ورزش کنند علاوه بر این بر فواید انجام حرکات ورزشی برای افراد دارای معلولیت تاکید گردیده است.

به گزارش فست فود باز به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، فعالیت بدنی منظم کلید پیشگیری و کمک به کنترل بیماری های قلبی، دیابت نوع دو و سرطان و کاهش علایم افسردگی و اضطراب، کاهش افت شناختی، بهبود حافظه و تقویت سلامت مغز است.