توضیحات یک متخصص روس درباره موارد مبتلا شدن به کرونا بعد از تزریق واکسن

به گزارش فست فود باز بعد از آنکه ۲۰ نفر از دریافت کنندگان واکسن روسی کرونا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، یکی از سازمان دهندگان آزمایشات روی این واکسن، توضیحاتی را در این خصوص عرضه داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، وی در اینباره تصریح کرد: هنوز زود است تا بروز موارد مبتلا شدن به کروناویروس را به صورت مستقیم با دریافت این واکسن مرتبط بدانیم چون که بدن این اشخاص از هنگام تزریق واکسن، زمان کافی برای مصون شدن در مقابل کروناویروس را نداشته است.
وی ادامه داد: حالا می توان گفت تنها چند مورد از افراد دریافت کننده واکسن روسی به کووید-۱۹ مبتلا شده اند و با این وجود مجدد تاکید می کنم که در این مرحله، ارتباط دادن تزریق واکسن به ابتلای این افراد به این بیماری صحیح نیست.
جهان در حال نزدیک شدن به زمان انجام گسترده واکسیناسیون کروناویروس است و روسیه نخستین کشوری است که به صورت رسمی واکسن اسپوتنیک وی (Sputnik V) را مورد تایید قرار داد.
بنابر اعلام خبرگزاری روسی Tass، حدود ۲۰ نفر از افرادی که در دور نخست تزریق واکسن Sputnik V قرار داشتند به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند.
به قول این کارشناس روس، اکثریت افراد مبتلا، دوز دوم این واکسن را دریافت نکرده اند در حالیکه با دریافت دوز دوم، اثربخشی از ۹۰ به ۹۲ درصد افزوده می شود.
بنابر گزارش پایگاه اینترنتی interestingengineering، پیش از این ادعا شده بود که این واکسن بعد از تزریق دوز دوم، اثربخشی ۹۵ درصدی دارد.

منبع:

About Author