یافته محققان چینی؛ ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است

فست فود باز: نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است رسوراترول به دست آمده از گیاهان و میوه ها دارای خواص ضدویروسی در مقابله با کروناویروس است.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، مطالعه آزمایشگاهی محققان دانشگاه علوم و تکنولوژی شنژن چین نشان داده است فیتوشیمیایی حاصل از گیاهان معروف به رسوراترول قادر به پیشگیری مؤثر از کروناویروس است.
رسوراترول یک نوع فنول طبیعی است که توسط برخی گیاهان در واکنش به صدمه و جراحت یا زمانیکه گیاه تحت حمله پاتوژن هایی نظیر باکتری ها یا قارچ ها است، تولید می شود.
منابع این فیتوشیمیایی گیاهی در مواد خوراکی شامل پوست انگور، بلوبری، آلو و بادام زمینی یافت می شود. معمولاً هم به صورت مکمل غذایی وجود دارد.
یافته های آزمایشگاهی نشان داده است که رسوراترول دارای تاثیر و کارآمدی بالایی در پیشگیری از تکثیر کروناویروس است.
در مطالعات قبلی اثبات شده است که این ماده دارای خواص ضدویروسی ضد طیف وسیعی از پاتوژن ها است. همینطور مشخص شده بود که این ترکیب از تکثیر برخی ویروس ها نظیر ویروس دنگو، زیکا، آنفلوانزا و مِرس جلوگیری می کند؛ سندروم تنفسی خاورمیانه معروف به مِرس ناشی از نوعی بتاکروناویروس است که شباهت زیادی به کروناویروس جدید دارد.
یافته های این مطالعه نشان داد که استفاده از رسوراترول پیش از ابتلاء به عفونت قادر به ممانعت از تکثیر ویروس فقط تا ۲۰ درصد است. درحالیکه استفاده از این ترکیب پس از درمان تا ۹۸ درصد سبب کاهش تکثیر ویروسی می شود.
محققان در کوشش برای انجام این آزمایش ها بر روی انسان هستند.

منبع: