کرونا در بروز افسردگی و آلزایمر موثر است؟

به گزارش فست فود باز دبیر علمی بخش پایه نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران اظهار داشت: ویروس کووید ۱۹ اثرات ناشناخته ای بر روی سیستم عصبی افراد به همراه دارد و مطالعاتی در جهان در این حوزه شروع شده که به صورت مثال این ویروس چقدر می تواند بر روی بروز بیماری هایی مانند افسردگی، فعالیتهای شناختی و آلزایمر تأثیرگذار باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر وحید شیبانی – دبیر علمی بخش پایه نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران در آستانه برگزاری این کنگره عنوان کرد: نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران به مدت سه روز به صورت مجازی و وبینار از ۱۹ تا ۲۱ آذرماه سالجاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می گردد.
وی ادامه داد: در نهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران هشت سخنران کلیدی از کشورهای آمریکا، استرالیا اروپا و… حضور دارند و سخنرانی های هر کدام حدود یک ساعت به طول می انجامد. همینطور ۱۵ سخنران مدعو برای این کنگره در نظر گرفته شده که هر کدام ۲۵ دقیقه سخنرانی خواهند داشت و ۵ دقیقه آخر برای سوال و جواب اختصاص داده شده است.
دبیرعلمی بخش پایه نهم کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی ایران ضمن اشاره به اینکه این کنگره دارای ۲۸ پنل تخصصی طی سه روز برگزاری است، اظهار داشت: با عنایت به اثرات جانبی ویروس کووید ۱۹ بر روی سیستم اعصاب، دو پنل تخصصی با ۱۰ سخنران برای این منظور در نظر گرفته شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این کنگره، شیبانی بیان داشت: ویروس کووید ۱۹ اثرات ناشناخته بر روی سیستم عصبی به همراه دارد و مطالعاتی در جهان در این حوزه شروع شده که به صورت مثال این ویروس چقدر می تواند بر روی بروز بیماری هایی مانند افسردگی، فعالیتهای شناختی و آلزایمر اثرگذار باشد که این موضوعات در پنل های تخصصی به صورت کامل به آن پرداخته می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون به علت تأثیر ویروس کووید ۱۹ بر سیستم تنفسی بیشتر به این مورد پرداخته شده است، اظهار داشت: در آینده ای نزدیک عوارض جانبی این ویروس بر روی سیستم عصبی افراد به صورت کامل مشخص می شود، ولی آنچه تابحال بررسی و مطرح شده این بوده که این ویروس به صورت کامل با اضطراب و اختلالات روحی روانی بوجود آمده در افراد همراه می باشد.

منبع: