افتتاح بخش ICU ویژه کرونا در بیمارستان لبافی نژاد

فست فود باز: در مراسمی با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران بخش  ICU ویژه کرونا و پاویون دستیاران تخصصی در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید دکتر لبافی نژاد افتتاح  شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در این مراسم بهره برداری از دو پروژه رفاهی و درمانی در این مرکز را از نظر بازه زمانی و سرعت و شتاب عمرانی بسیار مطلوب عنوان نمود و بازسازی پاویون دستیاران تخصصی و همین طور افتتاح بخش ICU را موجب ارتقای مراقبت بهینه از بیماران در این بیمارستان برشمرد.
وی با اشاره به پتانسیل بالا و ظرفیت های بیمارستان لبافی نژاد در حوزه های درمانی و آموزشی و پژوهشی؛ وجود دو پژوهشکده در این مرکز آموزشی را منحصر به فرد دانست.
فرمانده ستاد مدیریت مقابله بیماری کرونا اظهار داشت: خدمات آموزشی و تحقیقاتی تناقضی باهم نداشته و خدمت به مردم به خوبی انجام می شود. نخستین پژوهشکده چشم در بیمارستان لبافی نژاد افتتاح شد و به زودی پژوهشکده اورولوژی در این بیمارستان فعال می شود.
زالی بیمارستان لبافی نژاد را دارای توانایی فوق العاده بالایی برشمرد که می تواند بعنوان یک مدل جامع برای ایجاد یک بیمارستان هوشمند استفاده گردد و اضافه کرد: باتوجه به گام های آغازینی که در این مرکز برداشته شده است با یک طراحی و معماری مناسب بیمارستان لبافی نژاد می تواند یک کاندیدای بسیار با کیفیت در زمینه تبدیل به بیمارستان هوشمند باشد.
زالی بیمارستان هوشمند را یکی از نیازهای امروز در دنیا و کشورمان ذکر کرد که این بیمارستان ها مشتری مدار و محور مدار هستند و اضافه کرد: سیستم های نرم افزاری در بیمارستان های هوشمند کاربرد زیادی دارد و در بیمارستان های هوشمند جراحی های مختلف ازراه دور مدیریت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه از نظر مدیریتی یک بیمارستان هوشمند یک مرکز بیمار محور است، اظهار داشت: بیمارستان لبافی نژاد مشتری مدار، محور مدار و پروسه مدار بوده و در حد اعلا به خدمات رسانی به بیمار می پردازد.
زالی توانمندی بالای اساتید و پژوهشگران و متخصصان این مرکز در سطح ملی و فراملی را ستودنی و مایه افتخار برشمرد و پیشتازی و پیشقراولی بیمارستان لبافی نژاد در شکل گیری چشم پزشکی و ارولوژی نوین در کشور را تصریح کرد.
رئیس دانشگاه روحیه جهادی موجود در کالبد بیمارستان لبافی نژاد که منجر به بهره برداری از پروژه های مذکور در زمانی بسیار کوتاه بدون در نظر گرفتن محدودیت ها شد را ستود و اشاره کرد: بدون شکل گیری یک جریان عاطفی مثبت ایجابی خیلی از رخدادهای مدیریتی ابتر می ماند.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع سلامت دکتر زارع جوشقانی، به دستاوردهای مبتکرانه وی در حوزه آموزش و درمان و مدیریت جراحی ازراه دور اشاره نمود و اظهار داشت: از این طریق دانشجویان و بیماران در اقصی نقاط کشور می توانند به اساتید و محتواهای آموزشی این مرکز دسترسی داشته باشند.
زالی این بیمارستان را پیشتاز و پیشقراول در حوزه های علمی و مایه افتخار دانشگاه برشمرد و مشارکت عالمانه آن در امتداد تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه کووید ۱۹ را تصریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بخشICU ویژه کرونا دارای مساحتی بیش از ۱۰۵ متر مربع و ظرفیت اسمی هفت تخت مجهز به دستگاه ونتیلاتور، ساکشن سانترال و مانیتور است.
بخش مذکور که دارای محفظه ایزولاسیون فشار منفی، دستگاه سونوگرافی و مجهز به تهویه اگزاس و سه دریچه تهویه هوا منفک از سیستم تهویه مرکزی بیمارستان است، مورد بازسازی فیزیکی کامل دیوارپوش ها و کف پوش با زیرسازی جدا مطابق با استانداردهای بین المللی قرار گرفته است.
گفتنی است در این مراسم پاویون دستیاران تخصصی نیز مورد بهره برداری قرار گرفت که دارای مساحت فضای فیزیکی حدود ۴۰۰ مترمربع و مشتمل بر ۹ اتاق دو و سه تخته است. این پاویون مجهز به مبلمان کامل و طراحی داخلی، سیستم وایرلس و اینترنت پرسرعت است.

منبع: