از سوی انجمن ملی تغذیه سالم؛ رویداد ملی هسته های پیشرفت و سلامت

فست فود باز: رویداد ملی هسته های پیشرفت و سلامت برای نخستین بار توسط انجمن ملی تغذیه سالم انجام خواهد شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از مهر، فراخوان تشکیل رویداد هسته های پیشرفت و سلامت برای نخستین بار توسط انجمن تغذیه سالم انتشار یافته است. در این رویداد، هسته به حداقل تیم های سه نفره که با دغدغه مندی و بمنظور عزم جدی برای تغییر و تحول، و یا ایجاد یک اتفاق در منطقه پیرامون خود جمع شده باشند گفته می شود. برخی از مواردی که از مفهوم حوزه پیشرفت بعنوان شاخص ورود تیم ها به رویداد و داوری آنها در نظر گرفته شده شامل موارد زیر است:
۱. عدالت محور بودن تیم ها یا افراد از مهم ترین فاکتورهای هسته ها خواهد بود.
۲. فعالیت ها و ایده های مبتنی بر تحول منطقه ای یعنی افراد عزم تحول در منطقه خودرا داشته باشند هر چند این تحولات کوچک باشند.
۳. چند منظوره بودن ایده ها و فعالیت ها. یعنی افراد دغدغه فکر کردن به مسائل گوناگون را داشته باشند و در حوزه های کاری مختلف فعالیت نموده و یا حتی قصد انجام فعالیت داشته باشند.
۴. ایده ها حتی الامکان مبتنی بر توان مردم منطقه باشند. یعنی اولویت اعضای هسته و روحیه تیمی شأن در جهت پیشبرد اهداف تعیین شده گروه به خدمت گرفتن اهالی منطقه خود باشد. در این رویداد حوزه های در رابطه با سلامت، موارد متفاوتی را شامل می شود.
۱. ایده ها و کارهای حوزه بهداشت و درمان
۲. ایده ها و کارهای حوزه پیشگیری
۳. ایده ها و کارهای حوزه تجهیزات پزشکی
۴. ایده ها و کارهای حوزه دارو
۵. ایده ها و کارهای حوزه کشاورزی
۶. ایده ها و کارهای حوزه دامپروری
۷. ایده ها و کارهای حوزه صنایع تبدیلی
۸. ایده ها و کارهای حوزه تغذیه سالم
۹. ایده ها و کارهای حوزه امنیت غذایی
۱۰. و…. اگر در انتخاب ایده ها همه فاکتورهای پیشرفت و سلامت در یک تیم جمع شده باشد، به مفهوم وجود یک هسته ایده آل و یک الگوی موفق است در صورتیکه انجمن ملی تغذیه سالم در این رویداد تلاش می کند تا هسته ها و یا تیم ها با داشتن حتی یک مؤلفه از فاکتورهای موجود هم به رویداد ورود کرده و با کمک و حمایت تبدیل به هسته پیشرفت و سلامت شوند.
پس تمام افراد یا تیم هایی که به موضوع سلامت علاقمند هستند و تجربه کارهای اجتماعی را دارا باشند و بالعکس (گروه های جهادی، مسجد و خیریه، شورای روستا یا محله، انجمن های مردم نهادو…) می توانند در این رویداد شرکت کرده و انجمن تغذیه سالم را در جهت تشکیل هسته های پیشرفت و سلامت همراهی کنند.
دقت داشته باشید که در راه شرکت در این رویدادپشتیبان هایی انتخاب شده اند که در ضمن مسیر در کنار شما خواهند بود.
این رویداد جذاب در دهه اول بهمن ماه به صورت مجازی برگزار می شود و از تمام شما دغدغه مندان حوزه پیشرفت و سلامت دعوت می شود تا در آن شرکت کرده و اتفاقی بزرگ را در این راه رقم بزنید.

About Author