روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی: واکسیناسیون با اولویت کادر درمانی و سالمندان شروع می شود

رئیس جمهور اظهار داشت: دولت امیدوار است با اقدامات انجام گرفته، در کنار پیگیری مجدانه برای تولید داخلی واکسن، در هفته‏ های آینده با خرید واکسن از شرکت‏های مختلف و انتقال آن به داخل کشور، واکسیناسیون برمبنای اولویت‏ بندی و جدول آماده شده از جامعه هدف در کشور با اولویت کادر درمانی و سالمندان آغاز شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی از فعالیت‏ها و اقدامات انجام گرفته در تأمین منابع و خرید واکسن کرونا از تولیدکنندگان مختلف در خارج از کشور، گزارش ‏هایی عرضه کردند.
رئیس جمهور با تکیه بر ضرورت تسریع در اقدامات و فعالیت‏های انجام گرفته در این حوزه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی، وزارت امور خارجه و سازمان برنامه و بودجه باید در کنار وزارت بهداشت که مسئول دقت‏های لازم کارشناسی است، به گونه ‏ای برنامه ریزی کنند که خرید و انتقال واکسن به کشور سریع ‏تر به سرانجام برسد.
رئیس جمهور در بخش دیگری از این جلسه ضمن اشاره به تجارب به دست آمده از خلال سه سال مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی اظهار داشت: دولت با تاکید بر تجارب به دست آمده از ایستادگی در مقابل این جنگ تمام عیار و خنثی‏سازی تحریم‏های غیرانسانی، بودجه سال آینده کشور را با هدف توسعه اقتصادی و هم حمایت موثر معیشتی از مردم، تنظیم کرده است.
روحانی افزود: وضعیت و شرایط اقتصادی کشور اقتضا می‏کند که با لحاظ تمامی الزامات، نیازها و داشته های کشور، افقی امیدوارکننده و آرامش‏ زا در توسعه اقتصادی و معیشت و مردم باید اثرات مثبت آنرا در زندگی خود احساس کنند. بنابراین باید از هر گونه تصمیمی که منجر به فشار مضاعف اقتصادی به معیشت مردم و اقتصاد کشور شود، پذیرفته نخواهد بود.
رئیس جمهور تصریح کرد: میزان درآمدهای مالیاتی و یا درآمدهای حاصل از صدور نفت و فراوردها، در بودجه پیشنهادی بر اساس پیش‏بینی روند اقتصادی کشور در سال آینده به صورت واقع‏بینانه و با تکیه بر توان اقتصادی و استیفای حقوق کشور تنظیم شده است.