فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونای بستری شده در بخش های عادی و ویژه آگاهی داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر زالی با اشاره به وضیعت کرونا در پایتخت اظهار داشت: برای نخستین بار در طول روزهای اخیر تعداد بیماران بستری جدید کرونائی در تهران از مرز ۳۰۰ گذشت و به ۳۰۹ نفر رسید که ۱۳۱ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
وی همین طور از مراجعه ۱۹۷۰ بیمار سرپایی به بخش های درمانی در شبانه روز گذشته در تهران آگاهی داد که نسبت به روز قبل ۶.۷ درصد افزایش داشته است.
زالی افزایش نسبی آمار بیماران جدید کرونائی را حاکی از یک خیز ملایم آماری دانست که باید در ایام آتی مورد بررسی و رصد قرار گیرد.
به گفته وی این خیز آماری ممکنست یک تموج گذرا باشد ولی اگر در ۴۸ ساعت آتی همین روند افزایشی ادامه یابد می تواند زنگ خطر جدی برای تهران باشد.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت، تغییر آمار در مراجعان سرپایی بخش های درمانی را زودرس ترین علائم افزایش شیوع بیماری کرونا برشمرد و اضافه کرد: معمولا نخستین شاخصی که در تهران گرفتار تغییر می شود میزان مراجعان سرپایی به بخش درمان است.
بگفته زالی هم اکنون مجموعا ۱۸۰۰ بیمار کرونائی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران بستری هستند که ۷۳۰ نفر از آنان در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار دارند که این آمار نسبت به روزهای قبل کاهش داشته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی اشاره کرد: تنها شاخص هایی که در ضمن شبانه روز گذشته تغییر داشته است تعداد موارد جدید مبتلا به کرونای بستری شده در بخش های عادی و مراقبت های ویژه است که درصورت عدم تکرار خیلی اهمیت ندارد اما اگر در ۴۸ ساعت آینده نیز این آمار کماکان رو به افزایش باشد می تواند بعنوان زنگ خطر جدیدی برای همان شکنندگی و ناپایداری شرایط تهران محسوب شود.

About Author