هشدار (WHO) به وقوع موج فاجعه باری از شیوع ویروس کرونا در برزیل

فست فود باز: گسترش بیماری کووید-۱۹ در برزیل سیستم سلامت این کشور خصوصاً در مناطقی که وضعیت شکننده ای داشته اند را با فشار بیشتری روبرو کرده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان میدهد نسبت قابل توجهی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستانهای برزیل بستری شده اند به مراقبت های ویژه و استفاده از تجهیزات تنفسی نیاز دارند و خیلی از آنان فوت می کنند.
همه گیری بیماری کووید-۱۹ با افزایش تقاضا برای دریافت مراقبت های بهداشتی و نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه و استفاده از دستگاه های تنفسی همراه بوده که بر سیستم سلامت در سراسر جهان فشار وارد کرده است. هرچند، میزان موارد مرگ و میر در بین موارد تایید شده بین کشورها متفاوت می باشد که این مساله تا حد زیادی به سبب تفاوت در ظرفیت و آمادگی سیستم های بهداشتی آنهاست.
همین طور با تشدید موارد همه گیری بیماری کووید-۱۹ در برزیل، سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به وقوع موج فاجعه باری از شیوع کروناویروس در ایالت آمازوناس هشدار داد.
سازمان جهانی بهداشت زنگ هشدار را در این ایالت و شهر مانائوس پایتخت آن به صدا درآورد. مسئولان محلی در تلاش هستند تا سرعت انتشار ویروس را کاهش دهند برای اینکه موارد مبتلاشدن به بیماری و بستری در بیمارستان رو به افزایش است و ذخایر اکسیژن و تخت بیمارستانی رو به پایان است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا- به نقل از مدیکال اکسپرس، دکتر “مایکل رایان” رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت گفته است که طی دو هفته گذشته وضعیت در ایالت آمازوناس و خصوصاً در شهر مانائوس بطور قابل توجهی وخیم شده است. واضح است که در صورت ادامه این روند شاهد موجی بزرگتر از آنچه در ماههای آوریل و مه رخ داد، خواهیم بود.

منبع: