مصرف منظم گوشت قرمز و مرغ با مبتلاشدن به ۹ بیماری ارتباط دارد

فست فود باز: پژوهشگران برمبنای نتایج یک پژوهش هشدار دادند که مصرف گوشت قرمز و مرغ تنها سه بار در هفته می تواند خطر مبتلاشدن به ۹ بیماری شامل بیماری قلبی، ذات الریه و دیابت را افزایش دهد.
به گزارش روزنامه دیلی میل، نتایج این مطالعه نشان می دهد، افرادی که به طور منظم گوشت مصرف می کنند نسبت به افرادی که از مصرف فرآورده های دامی پرهیز می کنند یا مصرف آنها را جیره بندی می کنند، بیشتر گرفتار بیماریهای مزمن سلامتی می شوند.
مصرف بالاتر گوشت فراوری شده و فراوری نشده خطر بروز بیماری ایسکمی قلب، ذات الریه، بیماری دیورتیکولی روده، پولیپ روده، دیابت می افزاید. همین طور مصرف زیاد گوشت مرغ با افزایش ریسک بروز رفلاکس معده مری، ورم معده، التهاب دوازدهه، بیماری دیورتیکولی روده، بیماری صفراوی و دیابت مرتبط می باشد.
این مطالعه که توسط پژوهشگران دانشگاه «آکسفورد» انجام شد، نشان داد، هر ۷۰ گرم افزایش در مصرف روزانه گوشت – چه به صورت فرآوری شده و یا فرآوری نشده – خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی را ۱۵ درصد، خطر مبتلاشدن به دیابت را ۳۰ درصد و خطر مبتلاشدن به ذات الریه را حدودا ۳۱ درصد می افزاید.
همچنین برمبنای نتایج این مطالعه، خطرات رژیم غذایی مملو از گوشت در مورد گوشت مرغ ها نیز وجود دارد، بطوری که هر ۳۰ گرم افزایش مصرف روزانه گوشت مرغ خطر مبتلاشدن به دیابت را ۱۴ درصد می افزاید.
یک برگر حدود ۱۱۳ گرم گوشت گاو و یک بال مرغ حاوی حدود ۳۰ گرم گوشت است.
داده های حدود نیم میلیون انگلیسی که در این مطالعه که ۱۰ سال به طور انجامید، نشان داد افرادی که هفته ای سه بار گوشت می خوردند، بیشتر احتمال داشت که سیگار بکشند، چاق شوند و نیز میوه و سبزیجات به میزان کافی مصرف نکنند.
با این حال نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند بیشتر مشکلات در رابطه با مصرف گوشت و سلامتی با در نظر گرفتن «شاخص جرم بدنی» (بی. ام.آی) کاهش پیدا می کند. این مساله ارتباط میان مصرف گوشت و بروز مشکلات سلامتی در افراد چاق یا دارای اضافه وزن که به میزان استاندارد گوشت می خورند؛ را بیان می کند.
در نتیجه، دشوار است بگوییم که چه میزان مصرف گوشت با بروز نگرانی هایی در مورد سلامتی به طور مستقیم ارتباط دارد. توضیح دیگری که در رابطه با مصرف گوشت و بروز مشکلات سلامتی می توان ارائه داد این است که افرادی که گوشت مصرف می کنند، چربی بیشتری دارند و بدین سبب بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به این مشکلات سلامتی هستند.
محققان حدس می زنند که گوشت قرمز فراوری شده و فراوری نشده به سبب اینکه منبع اصلی اسیدهای چرب اشباع هستند، خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی را می افزایند.
صندوق جهانی سرطان سفارش می کند که افراد باید مصرف گوشت قرمز خودرا باید در کل به حدود ۳۵۰ گرم تا ۵۰۰ گرم در هفته محدود کنند و به ندرت گوشت فراوری شده مصرف کنند و یا اصلا مصرف نکنند.

منبع: