مشاغل سه گروه شغلی در خرم آباد تعطیل شد

فست فود باز: فرماندار خرم آباد اظهار داشت: مشاغل گروه شغلی ۲، سه و چهار باتوجه به سیر صعودی ویروس کرونا در این شهرستان از امروز سه شنبه تعطیل شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا جعفر طولابی روز سه شنبه در جلسه فوق العاده ستاد کرونای شهرستان خرم آباد اضافه کرد: بطور یقین باید فعالیت کسبه و بازاریان تعطیل شود و مانند گذشته، انسجام و هماهنگی خوبی با واحدهای صنفی صورت گیرد تا نسبت به تعطیلی و اعمال محدودیت ها اقدام گردد.
وی گفت: باتوجه به تغییر وضعیت خرم آباد از نارنجی به قرمز، آمار ابتلا، بستری و فوتی در این شهرستان سیر صعودی دارد و تعداد بستری های روزانه به بالای ۷۰ نفر رسیده است که این سیر صعودی در ایام آینده بیشتر و نگران کننده خواهد شد.
طولابی افزود: ایجاد حساسیت برای مردم با اطلاع رسانی دقیق بسیار لازم است تا شهروندان بهتر موضوع را درک و برای حفظ سلامت خود و خانواده شان با مسئولان همکاری کنند تا محدودیت ها به شکل صحیحی اجرا شود.
فرماندار خرم آباد با اعلان اینکه محدودیت ها باید با شدت و قوت بیشتری اجرائی شود گفت: شهرداری باید با بسیج امکانات، پارک ها، آرامستان‎ها و فعالیت دستفروشان و مراسم عروسی و عزا را تعطیل کند و راهنمایی و رانندگی نیز درباب اعمال جرایم خودرو های متخلف همکاری جدی داشته باشد.
طولابی درباره مبادی ورودی و خروجی شهر نیز اظهار داشت: ورود خودرو ها با پلاک غیربومی به داخل شهر و خروج خودرو ها با پلاک بومی ممنوعست و منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامدادان به قوت خود باقی است.
فرماندار خرم آباد اضافه کرد: با توجه به این که ممکنست برخی روستاهای شهرستان از نظر آمار کرونا در وضعیت صعودی قرار گیرند، باید آمادگی قرنطینه کردن آنها را داشته باشیم.
مراسم افطاری در خرم آباد برگزار نمی شود
طولابی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان نیز اظهار داشت: برمبنای تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا در ماه مبارک رمضان، کارهای اجتماعی تعطیلست و مراسم مذهبی و عبادی باید بصورت انفرادی و خانوادگی اجرا شود.
وی گفت: تا زمانی که در وضعیت قرمز کرونا قرار داریم توزیع نذورات و افطاری بصورت بیرون بر با رعایت قوانین بهداشتی امکانپذیر و مراسم افطاری و تجمع دورهمی نیز تعطیل شده اما برای شب های قدر هنوز تصمیم گیری نشده است.
براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا گروههای شغلی به چهار گروه تقسیم شده است و طبق این مصوبه تنها گروههای شغلی یک حق فعالیت دارند.
گروه های شغلی یک شامل بیمارستان، داروخانه، مطب، آمبولانس، آتش نشانی، سوپرمارکت، نانوایی ها، امنیت، سلامت، تعمیرگاه های لوازم خانگی و پمپ بنزین هستند که به هیچ وجه نباید تعطیل شوند.
گروه های شغلی ۲ نیز شامل پاساژ، مراکز خرید و مال ها، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مساجد، مصلی ها، قنادی و شیرینی فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها و مراکز تهیه و طبخ غذا تنها در صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.
همچنین آرایشگاه های مردانه، بازار فروش خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، بازار فروش فرش، موکت، فرش ماشینی، اسباب بازی فروشی ها، فروش لوازم خانگی، عمده فروشی ها و خرده فروشی ها، خدمات چاپ و دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمانی، کادوفروشی ها، پارچه فروشی ها، عکاسی ها، آژانس های مشاوره املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، کیف و کفش، نوشت افزار، خیاطی و خرازی ها و لوازم آرایشی و بهداشتی جزو گروه شغلی ۲ هستند.
گروه های شغلی سه شامل دانشگاه ها، مدارس، زبان سراها، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، موزه ها و موزه باغ ها، سینما و تئاتر، آرایشگاه ها، مساجد و مصلی ها هستند.
گروه چهار نیز شامل برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، فعالیت باشگاه های ورزشی، مدارس شبانه روزی، کافه و قهوه خانه ها است.

منبع: