طرح های مردم محور كنترل كرونا در نوشهر اجرائی می شود

فرماندار نوشهر اظهار داشت که طرح های مردم محور برای مقابله شیوع ویروس کرونا در کنار اعمال محدودیت های مصوب ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا از فردا جمعه در این شهرستان اجرائی می شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، سعید یزدانی روز پنجشنبه در نشست قرارگاه شهرستانی مقابله با کرونا اضافه کرد: طرح های مردم محور با مسئولیت کمیته اطلاع رسانی قرارگاه مقابله به ویروس کرونا و با همکاری گروه های مردم نهاد و دیگر مسئولان ادارات ذیربط به اجرا گذاشته می شود.
وی توضیح داد: بااینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تا حالا بمنظور پیش گیری از گسترش آن طرح هایی مانند اعمال محدودیت های جاده ای، منع فعالیت تعدادی از واحدهای صنفی پرخطر، استقرار ایستگاه های منع تردد خودرو های غیر بومی در ورودی شهرها اجرا شد، اما بررسی های انجام شده نشان میدهد تا زمانی که مردم در ریشه کنی این ویروس همراهی و همگامی لازم را نداشته باشند این تلاش ها به نتیجه مطلوب نمی رسند.
فرماندار نوشهر، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با همکاری گروه های مردم نهاد و بهره مندی از امکانات و تجهیزات خودرویی آنها در سطح شهر و روستا را راهی موثر برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در این شهرستان معرفی و اشاره کرد: در این عرصه علاوه بر سمن ها، اداراتی مانند جمعیت هلال احمر، بهزیستی، حفاظت محیط زیست، کمیته امداد امام خمینی (ره )، جهادکشاورزی، بخشداری ها و دهیاری ها باید پای کار بیایند ضمن اینکه طلاب و نخبگان ورزشی هم می توانند دراین زمینه همکاری کنند.
وی اضافه کرد: در این ماموریت ها باید از امکانات صوتی و نیز خودرو های دارای چراغ گردان استفاده گردد تا با تردد آنها در سطح شهرها و روستاها، به شکل هشداری نسبت به خطرات ویروس جهش یافته کرونا در طول هفته با مدیریت شبکه بهداشت و درمان اطلاع رسانی کنند.
یزدانی اظهار داشت: پیرو دستور استاندار و مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، تمامی مناسبت های عروسی و مراسم ترحیم در این شهرستان با وضعیت قرمز کرونائی لغو می شود، ضمن این که فعالیت باشگاه های ورزشی شامل خصوصی و دولتی، مراکز پذیرایی، گردشگری، رفاهی و خدماتی نیز ممنوعست و در صورت عدم رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با افراد خاطی برخورد خواهد شد.
وی اشاره کرد: تمامی بیلبورد های تبلیغاتی در حاشیه راه های نقاط درون شهری و برون شهری باید با محتوای سفارش های هشداری ویروس کرونا باشد و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و شهرداری ها در این عرصه ماموریت دارند و هرگونه کوتاهی در این عرصه توجیه پذیر نیست.
فرماندار نوشهر وضعیت ابتلای افراد به بیماری کووید – ۱۹ را بسیار وخیم توصیف کرد و اظهار داشت: امروز همه باید احساس مسئولیت کنند و درصورت عادی انگاری و قصور در رعایت پروتکلهای بهداشتی مطمئنا آمار بستری ها و بیماران مانند اسفند سال ۱۳۹۸ بسیار زیاد خواهد بود.
شیب تند مبتلاشدن به کرونا
مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر نیز وضعیت مبتلاشدن به کووید ۱۹ در شهرستان را بغرنج توصیف کرد و اظهار داشت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونای انگلیسی در سطح شهرستان با شیب تند درحال افزایش است.
دکتر سیدرحیم سیدپور بدون اشاره به تعداد افراد مبتلا به این ویروس و بستری در بیمارستان، اضافه کرد: اکنون طرح های دوره گذشته مقابله با ویروس کرونا با شدت بیشتری در حال اجراست و باید با دادن امکانات بیشتر، طرح شهید سلیمانی را فعال تر کرد.
برابر آمار رسمی، از ۲۹ اسفند ماه سال قبل تا اختتام نوروز امسال دست کم ۶۶۴ نفر در نوشهر به بیماری کووید – ۱۹ مبتلا شدند.
برابر اعلام دانشگاه های علوم پزشکی بابل و مازندران با شناسایی ۲۴۷ بیمار کرونائی جدید، تعداد بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ بستری در بیمارستان های مازندران به یک هزار و ۱۴۱ نفر رسید.
هم حالا تنها چهار شهرستان کوچک عباس آباد، کلاردشت، سیمرغ و میاندرود دارای وضعیت نارنجی هستند و بقیه شهرستان ها در وضعیت قرمز قرار دارند.