رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم: ۳۶۱ بیمار در ارتباط با كرونا در قم بستری هستند

به گزارش فست فود باز قم ـ ایرنا ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به آخرین وضعیت از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در استان قم اظهار داشت: تعداد کل بیماران بستری در مرکزهای درمانی استان قم را در زمینه ویروس کرونا ۳۶۱ بیمار است که ۴۷ تَن از آنها بدحال هستند.
به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت وگویی گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۹ فروردین ماه جاری ۹۴ تن بیمار با علائم کرونا پذیرش سرپایی شدند.
وی با اعلان اینکه در طول این مدت ۸۸ تن بیمار جدید دراین زمینه در مرکزهای درمانی قم بستری شدند، افزود: همین طور در طول این مدت ۷۲ بیمار در این رابطه از مراکز درمانی ترخیص شدند.
وی اشاره کرد: متاسفانه در طول این مدت سه تن از بیماران در رابطه با بیماری کووید-۱۹ فوت شدند.
وی اظهار داشت: در این بازه زمانی، یک هزار و ۵۳۱ مورد آزمایش (تست) روزانه در ارتباط با کرونا انجام شده است که از این تعداد ۴۹۸ مورد مثبت بوده است.

افزایش ساعت کاری ۳ مرکز درمان سرپایی کرونا
بر اساس این گزارش، باتوجه به افزایش مراجعات موارد مشکوک به کرونا به مراکز منتخب در ایام اخیر، ساعت کاری سه مرکز امام خمینی(ره)، پردیس، و بعثت تا ساعت ۲۰ افزایش یافت.
همچنین ۶ مرکز دیگر همچون گذشته از ساعت ۸ تا ۱۶ فعال می باشند و به ارائه خدمات به همشهریان گرامی مشغول خواهند بود.

بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مرکز منتخب کرونای امام خمینی(ره)
همزمان با روز جهانی بهداشت و بمنظور عرض خدا قوت و ارج نهادن به فعالیت جهادی کارکنان بهداشت در روزهای شیوع و پیک کرونا، محمدرضا قدیر رئیس و سیامک محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی(ره) بعنوان یکی از مراکز منتخب کرونا، بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت این مرکز در ایام پر ازدحام کرونائی قرار گرفتند.
۱۸ فروردین (۷ آوریل)، سالروز تاسیس سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است.
استان قم از ۱۸ فروردین ماه جاری به رنگ قرمز کرونائی تبدیل شد.
ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ بصورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.
شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند./

منبع: